Eurovia: Ulice Patočkova a Myslbekova opět slouží řidičům

02.05.2013 10:11

Definitivní podobu včetně tramvajové trati už mají ulice Patočkova a Myslbekova a začnou tak od května sloužit řidičům i cestujícím MHD.

Eurovia: Ulice Patočkova a Myslbekova opět slouží řidičům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tramvaj - ilustrační foto

 

Silniční a tramvajový provoz je navrácen do původního stavu z roku 2009. Zároveň je zcela vyloučena a odstraněna provizorní komunikace, která po dobu 3 let převáděla pěší a silniční provoz za vyloučení tramvaje kolem stavební jámy.
 
Stavba „Strahovský tunel 2. stavba č. 0065“ byla zahájena v dubnu roku 2009. Za dobu čtyř let se povedl postavit tunel o délce 500 m, který je situován v intravilánu města Prahy, pod velmi vytíženou komunikací ulice Patočkova. Stavba tunelu navazuje na své východní straně na tunelový komplex Blanka a na západní straně vyúsťuje mimoúrovňovou křižovatkou Malovanka s napojením na Strahovský tunel. Touto stavbou bude po zprovoznění tunelu v dubnu 2014 doplněn Městský okruh o svoji severozápadní část.
 
„Při výstavbě hloubeného tunelu jsme se potýkali s mnoha komplikacemi způsobenými především umístěním stavby v městské zástavbě, požadavkem na zachování provozu v dotčené oblasti a vyvolanou nutností přeložit veškeré dotčené inženýrské sítě tak, aby nebyly během výstavby omezeny dodávky žádných energií a informací,“ řekl ředitel oblasti Čechy střed stavební společnosti EUROVIA CS Jan Tříška.
 
 Největším úkolem byl přesun téměř 500.000 m3 zeminy, z čehož bylo 300.000 m3 zeminy odtěženo při výkopech stavebních jam, ve kterých se budoval samotný tunel, na jehož výstavbu bylo použito 35.000 m3 betonu a 6.000 t konstrukční oceli. Dalších 180.000 m3 zeminy již bylo použito pro zpětné zásypy hloubených tunelů. Největší část z těchto objemů pak byla situována do 3. fáze stavby – úseku mezi ulicemi Myslbekova a Střešovická. Právě tato fáze je nyní u konce a zprovoznění ul. Patočkova je jejím závěrečným milníkem.
 
 Do finální podoby parku, který vzniká v bývalé chatové oblasti mezi bastiony a ulicemi Patočkova a Myslbekova, bude uloženo ještě cca 20.000 m3 zeminy. Po vybudování obslužných komunikací a mlatových chodníků, vysázení zeleně a umístění odpočinkových laviček bude zásah do oblasti v první polovině 2014 dokončen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senát: Organizační výbor schválil seznam 24 návrhů na státní vyznamenání

22:22 Senát: Organizační výbor schválil seznam 24 návrhů na státní vyznamenání

Plénum Senátu na následující schůzi rozhodne o návrzích na státní vyznamenání. Návrhy, které přicház…