Evropské fondy na Ladronkafestu

8. 9. 2014 20:00

Pražský park Ladronka v sobotu (6. září) hostil 13. ročník největšího festivalu volnočasových aktivit ve střední Evropě - Ladronkafest. Ministerstvo pro místní rozvoj se stalo partnerem akce a mezi více jak 15 tisíci návštěvníky propagovalo přínosy evropských fondů.

Evropské fondy na Ladronkafestu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Pro účastníky, kteří si užívali slunečného počasí, byl připraven nabitý program plný zajímavých aktivit. Na hlavním pódiu se vystřídala hudební a taneční vystoupení, která doplnily četné sportovní exhibice.

Ministerstvo se zaměřilo na informování o úspěšných projektech financovaných z fondů Evropské unie, výstavu fotografií inspirativních projektů a na propagaci aktuálně probíhajících aktivit a soutěží. V nepřehlédnutelném stanu ministerstva návštěvníci vyplňovali soutěžní kvízy o Evropské unii a luštili křížovku s tématikou fondů EU. Odměnou jim byly zajímavé odměny. Ceny deseti vylosovaným luštitelům na hlavním podiu osobně předal Daniel Braun, náměstek ministryně pro místní rozvoj. „Jsem rád, že tento největší festival volnočasových aktivit se odehrává právě ve víceúčelovém areálu Ladronka, který byl podpořen z fondů Evropské unie“, řekl Braun.

Pro nejmenší byla připravena soutěž v hodu kroužky na mapu EU či ve skládání puzzle mapy Evropy na čas. Z dalších aktivit MMR představilo návštěvníkům zejména úspěšné soutěže Vyfoť projekt a Navrhni projekt. Druhá ze jmenovaných byla spuštěna na začátku školního roku a je určena pro všechny studenty středních škol, kteří si chtějí zkusit navrhnout projekt podpořený z ESI fondů.
Ladronkafest je největším festivalem volnočasových aktivit ve střední Evropě. V parku na Praze 6 se každý rok prezentuje na 80 aktivit z oblasti sportu a umění, které si návštěvníci mohou aktivně vyzkoušet. Projekt areál volného času Ladronka byl v roce 2010 podpořen z operačního programu Praha Konkurenceschopnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo pro místní rozvoj

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Probační a mediační služba řeší problémy s dodavatelem elektronického monitorovacího systému

22:03 Probační a mediační služba řeší problémy s dodavatelem elektronického monitorovacího systému

Probační a mediační služba aktuálně intenzivně řeší problémy s dodavatelem elektronického monitorova…