Evropští regulátoři se setkali v Praze na pravidelném jednání k ochraně spotřebitele

09.09.2015 11:32

Zástupci evropských regulátorů v rámci pravidelného jednání „spotřebitelské“ skupiny (Customers and Retail Markets Working Group – CRM) Rady evropských energetických regulátorů (CEER) zaměřené na ochranu spotřebitelů na maloobchodních trzích v energetických odvětvích se poprvé setkali v Praze.

Evropští regulátoři se setkali v Praze na pravidelném jednání k ochraně spotřebitele
Foto: ERÚ
Popisek: ERÚ

Pravidelné jednání skupiny CRM, které se průměrně jednou za dva měsíce koná v jedné z evropských metropolí, navazuje svou agendou na každoročně stanovovaný pracovní program.

V rámci setkání se zejména připravovaly pravidelné dokumenty skupiny CRM a ostatních skupin CEER, projednány byly rovněž dokumenty Agentury pro spolupráci energetických regulačních orgánů (ACER). Skupina CRM se v rámci své práce v CEER zaměřuje také na spotřebitelské aspekty Letního balíčku, který vydala Evropská komise letos 15. července.

Vlastní dokumenty skupiny CRM se týkají například komerčních bariér při změně dodavatele a bariér při vstupu dodavatelů na maloobchodní trh. Ambicí obou připravovaných dokumentů je navrhnout řešení, jak tyto bariéry odstranit, přičemž Česká republika je v tomto případě vzhledem k velké liberalizaci trhu aktivním členem. Další dokument má popsat možnosti měření fungujících maloobchodních trhů.

„V rámci projektu Energetické unie, který vyhlásila Evropská komise, hraje spotřebitel zásadní roli. Jsem proto velice ráda, že se nám podařilo jednání zaměřené na posilování ochrany spotřebitele uspořádat v České republice. Zásadním přínosem práce skupiny je především spolupráce a výměna informací, protože situace v každé zemi EU je specifická. Zkušenosti našich evropských kolegů jsou velmi cenné, protože můžeme získávat nápady vedoucí ke zlepšení ochrany českých spotřebitelů a zákazníků na energetickém trhu,“ uvedla předsedkyně ERÚ Alena Vitásková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Pardubického kraje úspěšně prošla auditem informační bezpečnosti a obhájila certifikaci

12:31 Nemocnice Pardubického kraje úspěšně prošla auditem informační bezpečnosti a obhájila certifikaci

Informace v Nemocnici Pardubického kraje jsou v bezpečí. Zaměstnanci s nimi umí zacházet a chránit j…