Expozici ČNB navštívilo už 200 000 lidí

21.01.2015 11:59

Již 200 tisíc lidí si v České národní bance prohlédlo výstavu o historii centrální banky a české měny nazvanou „Lidé a peníze“. Expozice ČNB je umístěna v původním trezoru hlavní budovy centrální banky v Praze. Vstupenka s číslem 200 000 vyšla na Kristýnu Brožovou z pražské Obchodní akademie Holešovice.

Expozici ČNB navštívilo už 200 000 lidí
Foto: wikipedia
Popisek: Česká národní banka.
reklama

Návštěvníky mimořádně v Expozici ČNB přivítal člen bankovní rady Lubomír Lízal, který studentce předal dárky připomínající tuto slavnostní událost – pamětní list, publikaci „Lidé a peníze“, medaili Expozice ČNB a další. „Expozice je jedním z nástrojů, kterými Česká národní banka přispívá k podpoře finančního vzdělávání veřejnosti. Proto nás dlouhodobý zájem zejména žáků a studentů těší,“ uvedl Lubomír Lízal.

Expozice „Lidé a peníze“ se od svého otevření začátkem roku 2002 stala součástí výuky předmětů zejména s ekonomickým zaměřením. Návštěvníci se při prohlídce seznámí s historií centrálního bankovnictví na českém území, prohlédnou si ukázky platidel a mohou si také například ověřit pravost svých vlastních bankovek. Vstup do Expozice ČNB je zdarma.

Expozici, o jejíž návštěvu je během školního roku velký zájem, mohou lidé navštívit také prostřednictvím virtuální prohlídky umístěné na webových stránkách ČNB. Zde je možné kdykoliv se vydat na krátkou exkurzi do historie centrální banky a naší měny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Výhrůžky členovi Ústředního krizového štábu

16:51 Policie ČR: Výhrůžky členovi Ústředního krizového štábu

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (…