FAEI: Růstem platů noví pracovníci nevzniknou

22.08.2017 11:26

V Česku je nejméně lidí bez práce za posledních dvacet let. Žádná jiná země Evropské unie nemá tak nízkou míru nezaměstnanosti jako právě Česká republika. Je to výhodná situace pro zaměstnance, o které se firmy přetahují a nabízí jim vyšší mzdy a další výhody. Podniky ale nedostatek pracovních sil brzdí v dalším rozvoji. Uvedl to v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut Tomáš Surka, ředitel personálně-poradenské společnosti McROY pro střední a východní Evropu.

FAEI: Růstem platů noví pracovníci nevzniknou
Foto: faei.cz
Popisek: Finanční a ekonomický institut - logo
reklama

„Firma nemůže růst, a často musí odmítat nové zakázky. To její rozvoj pochopitelně brzdí,“ říká Tomáš Surka v rozhovoru. Konstatoval, že podniky se snaží nalákat nové zaměstnance především na vyšší plat, ale i další benefity. Zároveň v rozhovoru upozorňuje, že zvyšování mezd a přetahování zaměstnanců od konkurence není všespasitelné. „Tím se více pracovníků v ekonomice nevytvoří,“ poznamenal Surka.

Nedostatkové jsou podle Surky ze společnosti McROY pracovníci na manuální práci - kvalifikovanou i nekvalifikovanou. Dále chybí zájemci o pozice s technickým vzděláním a v sektoru IT. „Je také hlad po obchodnících, pracovnících call center a center sdílených služeb. Nedostatek lidí je i v retailu rychloobrátkového zboží, v částech prodejních i logistických. Nedostatek pracovníků je už i v oblasti služeb,“ sdělil Surka.

Celý rozhovor s Tomášem Surkou z personálně-poradenské společnosti McROY si můžete přečíst ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo obchvat obce Kámen na silnici I/19

20:40 Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo obchvat obce Kámen na silnici I/19

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo v pátek 21. února obchvat obce Kámen. Obchvat je součástí si…