FAEI.cz: Další zdražení elektřiny se blíží, varuje energetický expert

10.12.2018 11:22 | Zprávy

Domácnosti se musí připravit na ohlášené zdražení elektřiny od nového roku. Další skokový růst cen by mohl následovat poměrně brzy. „Na evropském trhu se pomalu blížíme k deficitu výkonu, který zřejmě vyvrcholí v letech 2021 až 2022 v souvislosti s odstavením německých jaderných elektráren. A to ceny zase ´nakopne´ vzhůru,“ řekl v rozhovoru pro portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) Jiří Gavor, výkonný ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií a jednatel konzultační společnosti ENA zaměřené na poradenskou činnost v energetice.

FAEI.cz: Další zdražení elektřiny se blíží, varuje energetický expert
Foto: FAEI.cz
Popisek: Jiří Gavor, výkonný ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií

Podle Gavora stoupá cena elektřiny kvůli zdražování uhlí a plynu a rovněž povolenek na vypouštění oxidu uhličitého. Současně roste poptávka po energii. „Někteří spotřebitelé ani pod tlakem nepříjemného oznámení o zvyšování cen se neodhodlají k poměrně jednoduché snaze o změně dodavatele. V každém okamžiku, nezávisle na zdražování či zlevnění, totiž existuje dost široké cenové spektrum nabídek,“ řekl Gavor v rozhovoru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Robert Králíček byl položen dotaz

Obrana

Vy na jednu stranu nechcete navyšovat výdaje na obranu, že to není třeba, ale pak na druhou říkáte, že nemáme protidronovou ochranu, takže peníze na obranu jsou evidentně třeba. Nebo ne? A jak to, že jsme tak zaspali? Ani vy nejste ve vládě nováčci.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy:  Africa Smart Mobility Forum otevřelo nové příležitosti pro české firmy

7:27 Ministerstvo dopravy: Africa Smart Mobility Forum otevřelo nové příležitosti pro české firmy

Ministerstvo dopravy společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem zahraničních věcí u…