FAEI.cz: Obrana nás šikanuje, říká šéf české firmy, která měla armádě dodat obrněnce Perun

14.01.2020 9:27

Společnost SVOS Přelouč měla prostějovským speciálním silám Armády ČR dodat čtyři v tuzemsku vyvinuté obrněnce Perun za více než devadesát milionů korun. Firma sice vyhrála tendr a v březnu 2017 byla podepsána smlouva, ale vloni v létě ministerstvo obrany kontrakt zrušilo. „Obrana nás šikanuje,“ říká v rozhovoru pro portál FAEI.cz Ing. Jaroslav Černý, generální ředitel firmy.

FAEI.cz: Obrana nás šikanuje, říká šéf české firmy, která měla armádě dodat obrněnce Perun
Foto: SVOS
Popisek: Obrněné vozidlo Perun
reklama

Minulý týden J. Černý kvůli projektu Perun oslovil otevřeným dopisem ministra obrany Lubomíra Metnara. „Chtěl jsem, aby se veřejnost na konkrétním případě dozvěděla, jak ministerstvo obrany přistupuje k pořizování techniky pro naše vojáky. V případě projektu dodávky vozidel Perun Armádě ČR totiž nejde o drobná pochybení, ale zásadní systémové selhání zúčastněných subjektů MO ČR, které vede ke vzniku rozsáhlé škody naší společnosti,“ řekl ředitel v rozhovoru s tím, že za celou svou kariéru se nesetkal s takto negativně účelovým a vůči domácímu výrobci výrazně záporným přístupem.

Společnost SVOS podle jejího ředitele celý průběh vojskových zkoušek analyzovali „Zjistili jsme, už že na samém začátku vojskových zkoušek vozidla Perun se vysoce postavení členové zkušební komise vypravili ke konkurenci do zahraničí. A právě po jejich návratu se v projektu najednou začaly objevovat nepochopitelné „problémy“ a potíže,“ uvedl Černý v rozhovoru a dodal, že „takový postup je už hodně za čarou“.

Celý rozhovor s Jaroslavem Černým si můžete přečíst ZDE.

Vývoj speciálního obrněného víceúčelového vozidla Perun zahájila společnost SVOS Přelouč v roce 2014 a při jeho vývoji zúročila především zkušenosti v oblasti ochrany vozidel proti palbě ručních zbraní a výbuchům min a nástražných výbušných zařízení. Konstrukce vozidla rovněž obsahuje několik patentově chráněných řešení.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plaťte za skutečnou rychlost internetu! Nová brožura ČTÚ pro spotřebitele

22:29 Plaťte za skutečnou rychlost internetu! Nová brožura ČTÚ pro spotřebitele

ČTÚ vydal brožuru s podrobným přehledem pro všechny spotřebitele, kteří si chtějí ověřit, zda jim je…