FAEI.cz: Učíme se zapomenout na slova „nemůžu“ a „nejde to“ a většinou se nám to daří, říká o své terapeutické metodě taneční mistr Petr Veleta

20. 11. 2018 13:39

Největším úspěchem jsou rozzářené oči, úsměvy a radost seniorů. Pacienti na chvilku zapomínají na bolesti, handicap i problémy a upřímně se baví – říká v rozhovoru pro portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) Petr Veleta.

FAEI.cz: Učíme se zapomenout na slova „nemůžu“ a „nejde to“ a většinou se nám to daří, říká o své terapeutické metodě taneční mistr Petr Veleta
Foto: faei
Popisek: Taneční mistr Petr Veleta se svými pacienty

Odmalička rád bavil lidi. Využil svou taneční průpravu a během 20 let s pomocí gerontologů, lékařů a odborníků na péči a aktivizaci seniorů i zdravotně postižených vytvořil metodu EXDASE (EXercise and DAnce for SEniors – cvičení a tanec pro seniory – pozn. red.). Dnes díky ní pomáhá seniorům, lidem s demencí, ale i vozíčkářům. Za svoji metodu, která lidem vrací radost ze života, dostal Petr Veleta letos Cenu za mimořádný přínos v oboru gerontologie.

Veleta se emocí a prožitků nebojí. Ve tříleté vědecké studii „Vliv taneční terapie na zdravotní stav a kvalitu života seniorů žijících v institucích“ změřili pozitivní vliv taneční terapie.

„Největším úspěchem jsou rozzářené oči, úsměvy a radost seniorů, s nimiž se setkávám při všech našich hodinách,“ říká Petr Veleta, říká v rozhovoru o zrodu metody Veleta a dodává: „Každý se rád baví a naše hodiny jsou plné úsměvů a radosti. Učíme se zapomenout na slova ‚nemůžu‘ a ‚nejde to‘ a většinou se nám to daří.“

Nejprve pracoval s mladými lidmi a před dvaceti lety si vyzkoušel, že stejným způsobem lze působit i na seniory, nebo na kohokoliv s handicapem. Podle Petra Velety se lidé při tanci smějí, baví a radují a třeba jen malou chvilku, zapomínají na bolesti, problémy i své handicapy. Celý rozhovor s Petrem Veletou si můžete přečíst ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Shledání po letech - poštolka v ochranné síti byla naší starou známou

23:33 Lesy Praha: Shledání po letech - poštolka v ochranné síti byla naší starou známou

Přísloví o dobrých holubech, kteří se vracejí, všichni důvěrně známe. Pracovníci Záchranné stanice h…