FAEI.cz: Že pokladní bere víc než učitel, je spíše legenda

26.04.2018 15:06 | Zprávy

Razantní nárůst platů v poslední době není dobrou zprávou jen pro zaměstnance, kteří berou více peněz. Vydělává na tom celá česká ekonomika. Řekl to ekonomický analytik České bankovní asociace Miroslav Zámečník v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz). Tvrdí rovněž, že vyšší plat pokladních v supermarketu než mzda kvalifikovaného učitele je spíše legendou.

FAEI.cz: Že pokladní bere víc než učitel, je spíše legenda
Foto: faei.cz
Popisek: Miroslav Zámečník

Průměrná mzda poprvé překonala hranici 30 tisíc korun. Zaměstnanci mohou být spokojení, ale je to i dobrá zpráva pro českou ekonomiku?

„Samozřejmě že to je dobrá zpráva. Robustní spotřebitelská poptávka je jednou z podstatných složek českého růstu, která tady řadu let chyběla. Z hlediska konkurenceschopnosti je podstatný vývoj jednotkových mzdových nákladů ve zpracovatelském průmyslu, ale připomněl bych, že mzdy velmi rychle rostou ve všech nových členských zemích, a někde i rychleji než v Česku,“ řekl Miroslav Zámečník v rozhovoru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Terezín získal pozemek potřebný pro výstavbu protipovodňových opatření

22:03 ÚZSVM: Terezín získal pozemek potřebný pro výstavbu protipovodňových opatření

Litoměřické pracoviště ÚZSVM bezúplatně převedlo městu Terezín důležitý pozemek, který využije při o…