FN Brno: 28 pacientů s Covid-19, z toho dva v těžkém stavu

08.09.2020 16:09

Už osmadvacet hospitalizovaných pacientů s nemocí COVID-19 je ve Fakultní nemocnici Brno. Dvacet šest z nich leží na Klinice infekčních chorob FN Brno a LF MU a dva na umělé plicní ventilaci v těžkém stavu na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Brno a LF MU. Počet pacientů s touto nemocí postupně v těchto dnech narůstá.

FN Brno: 28 pacientů s Covid-19, z toho dva v těžkém stavu
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo

Také proto testuje od září FN Brno nepřetržitě s tím, že na konci měsíce dojde ke zvýšení počtu testů až na 1 500 denně, a to v případě stále zvyšujícího se výskytu.

FN Brno, která je Ministerstvem zdravotnictví ČR určena jako covidová nemocnice, se intenzivně připravuje také na podzimní vlnu onemocnění. Nemocnice bude jako jediná v Jihomoravském kraji hospitalizovat i pozitivní pacienty vyžadující psychiatrickou péči, která není zvládnutelná na otevřeném oddělení. FN Brno bude zároveň připravena i na COVID-19 pozitivní rodičky a přitom bude dbát na zvýšenou bezpečnost necovidových rodiček. Nemoc se nevyhýbá ani dětským pacientům, na které je Dětská nemocnice také připravena.

Denně se průměrně testuje kolem 150 až 180 pacientů. Momentální kapacita je ale až 220 pacientů. Od října bude otevřeno další odběrné místo pro pěší, díky tomu naroste počet možného testování až na cca 300 pacientů denně. Aktuální kapacita laboratoří je kolem 400 stanovení metodou PCR. Během pár týdnů se mohou počty zvednout na dvojnásobek. Od října by mohla nemocnice zvládnout vyšetřit až 1500 vzorků denně.

Testování se v našich stěrových "drive-in" stanech provádí ve staré zástavbě. K otestování je nutná rezervace přes náš rezervační portál.

Nutná rezervace termínu pro všechny, a to přes rezervační portál ZDE.

Veškeré další informace o testování včetně přesné lokace, mapy a rezervačního systému naleznete ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize odvysílá ze zimní olympiády 240 premiérových hodin

15:13 Česká televize odvysílá ze zimní olympiády 240 premiérových hodin

Peking v podmínkách nevýhradního vysílatele