FN Brno: Běh psovodů „1000 mil pro jeden cíl“ odstartuje za pár dní. Výtěžek je určen pro Krtka

24. 8. 2016 17:46

Ve dnech 27. 8.–4. 9. 2016 se uskuteční charitativní štafetový běh psovodů s československými vlčáky „1000 mil pro jeden cíl“. Nultý ročník projektu proběhl na podzim roku 2015, letos bude realizován za poněkud odlišných podmínek, ale se stejnou myšlenkou – pomoci onkologicky léčeným dětem. Výtěžek bude věnován Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek, zřízenému při Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno.

FN Brno: Běh psovodů „1000 mil pro jeden cíl“ odstartuje za pár dní. Výtěžek je určen pro Krtka
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo
reklama

Inspirací je příběh z roku 1925 o štafetovém běhu psích spřežení převážejících sérum proti záškrtu do odlehlé vesnice na Aljašce.

Start štafety proběhne v sobotu 27. 8. ve 14.00 hodin v Brně v blízkosti Dětské nemocnice za účasti zástupců organizátorů štafety, zejména pana Pavla Kohouta, a zástupců Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Doběh se uskuteční v neděli 4. 9. v odpoledních hodinách v areálu Zoo Brno.

Trasa štafety v délce 1600 km (tedy 1000 mil) je vedena převážně na území České republiky. Předpokládá se start dvou týmů na trati. Jeden 40členný tým budou tvořit psovodi, kteří povedou národní plemena psů, a v druhém týmu poběží či pojede tým zbytku světa. Předběžně je plánováno 25 etap na kole, 9 na koloběžce a 6 běžeckých (chodeckých). Trasy jednotlivých etap včetně dalších podrobností jsou specifikovány ZDE.

Konto pro pomoc

„Projekt 1000 mil pro jeden cíl, k naší veliké radosti, pokračuje i v roce 2016. Částku, kterou pro náš nadační fond získáme, bychom chtěli použít na úhradu nákladů spojených s naším interním projektem Krtek in moušn. Jde o projekt pro krtčí teenagery. Oddechové víkendy v České republice a výlety za poznáním evropských zemí jsou připravovány tak, aby se jich mohly účastnit i děti, kterým jako následek onkologické léčby zkomplikoval život fyzický handicap. Probíhají za účasti zdravotní sestry a lékaře.

Cílem tohoto našeho interního projektu je po všech stránkách podpořit psychicky nejzranitelnější onkologicky léčené pacienty ve věku od 13 do 20 let, kteří si již plně uvědomují závažnost svého onemocnění, aby načerpali sílu a optimismus do dalšího života prostřednictvím vzájemných kontaktů a společných zážitků,“ uvedla JUDr. Irena Korvasová Čánská za Nadační fond dětské onkologie KRTEK.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MeSES: Omezení shromažďování je jedno z nejúčinnějších opatření

10:49 MeSES: Omezení shromažďování je jedno z nejúčinnějších opatření

Stanovisko ke změnám v opatřeních k 12. 4. 2021