FN Brno: Čestné uznání pro profesorku Pospíšilovou a její tým

19.12.2016 9:03 odp.

Dne 15. 12. 2016 se v Lobkowiczkém paláci v Praze uskutečnilo slavnostní zasedání představitelů Ministerstva zdravotnictví a Interní grantové agentury MZ, na kterém bylo uděleno Čestné uznání Ministra zdravotnictví za zdravotnický výzkum a vývoj prof. RNDr. Šárce Pospíšilové, Ph.D., a jejímu týmu – prof. MUDr. Michaelu Doubkovi, Ph.D., Mgr. Karle Plevové, Ph.D., a Mgr. Kamile Brázdilové z Interní hematologické a onkologické kliniky Fakultní nemocnice Brno.

FN Brno: Čestné uznání pro profesorku Pospíšilovou a její tým
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo

Toto ocenění bylo uděleno za mimořádné výsledky dosažené v projektu aplikovaného zdravotnického výzkumu a vývoje „Molekulární charakterizace B buněčných receptorů a jejich vztah k evoluci genetických změn u chronické lymfocytární leukémie“. Tento projekt byl řešen v úzké spolupráci s Masarykovou univerzitou – Centrem molekulární medicíny CEITEC.

Cílem projektu bylo provést podrobnou analýzu imunoglobulinových receptorů na B-lymfocytech ve vzorcích od pacientů s chronickou lymfocytární leukémií a objasnit souvislosti mezi výskytem velmi podobných (stereotypních) receptorů a vybranými genetickými změnami. Chronická lymfocytární leukémie (CLL) je nejčastějším typem leukémie dospělých v západním světě.

Poznatky, které projekt přinesl, jsou důležité pro pochopení vzniku CLL, stanovení jejího průběhu za pomoci analýzy imunoglobulinových genů u konkrétních pacientů a tím také pro volbu vhodných terapeutických postupů v konkrétních případech. Výsledky grantového projektu byly také uplatněny ve 23 publikacích v mezinárodních impaktovaných časopisech se souhrnným impakt faktorem 134,3.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ opět láká k návštěvě svých infocenter se spoustou zajímavých novinek a letní soutěží pro děti

18:23 ČEZ opět láká k návštěvě svých infocenter se spoustou zajímavých novinek a letní soutěží pro děti

Program nabitý zážitky a spousta dárků pro děti – to jsou prázdninová lákadla infocenter a elektráre…