FN Brno: Nedonošené děti se budou vyvíjet bezpečněji. Mají nové pelíšky

16.08.2019 12:39

Spolek NEDOKLUBKO předal v pátek 16. srpna 2019 Neonatologickému oddělení Fakultní nemocnice Brno pět kusů speciálních pelíšků NEOBED.

FN Brno: Nedonošené děti se budou vyvíjet bezpečněji. Mají nové pelíšky
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo

Čtyři kusy jsou pro jednotlivá miminka, jeden kus je pro dvojčátka. NEOBED jsou speciální pomůcky pro nedonošené děti a slouží k zajištění prenatální polohy. Pelíšky mají ohraničený tvar, a proto se v nich děti zklidní, cítí se bezpečně a mohou se tak dál vyvíjet.

„Mám radost, že můžeme darovat pelíšky také v brněnské fakultní nemocnici.  Jsem zde poprvé a musím říci, že jsem nadšená přátelskou atmosférou mezi sestřičkami a maminkami. Nedoklubko s Brnem již tradičně spolupracuje a naše koordinátorka Simona Banasinská na Neonatologické oddělení chodí pravidelně navštěvovat maminky s nedonošenými dětmi,“ říká Lucie Žáčková, ředitelka spolku NEDOKLUBKO.

„Pro nás je spolupráce se spolkem Nedoklubko důležitá, nejedná se o první dar, ale troufám si říci, že jsme již na dobré úrovni vzájemné spolupráce. Pelíšky a jiné pomůcky jsou zejména pro naše maminky a jejich miminka velkou pomocí,“ sdělila Mgr. Pavla Opálková, vrchní sestra Neonatologického oddělení FN Brno.

Jedná se o finanční dar ve výši 25 tisíc Kč jednomu ze dvanácti specializovaných center v České republice. Podobný dar již obdržely porodnice U Apolináře nebo FN Motol. Neonatologické oddělení FN Brno v Porodnici na Obilním trhu 11 ročně pečuje zhruba o 700 nedonošených dětí.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Jak blízko jsme válce?

Zdá se mi to, nebo tu probíhá regulérní příprava na válku? A vzhledem k tomu, že Rusko má jaderné zbraně, neskočila by tato válka stejně rychle, jako by začala? Nebo mě napadá ještě jedna varianta, že tu probíhá politika strašení, aby se ,,ospravedlnila“ podpora Ukrajiny. Používám uvozovky, protože ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Během kontrolní akce na D 11 celníci zjistili porušení u pěti desítek řidičů

22:03 Celní správa: Během kontrolní akce na D 11 celníci zjistili porušení u pěti desítek řidičů

Ve středu během kontrolní akce na dálnici D 11 inkasovali královéhradečtí celníci za uložené pokuty …