FN Brno: Uvolňování omezujících opatření v Dětské nemocnici

23.04.2020 21:14

Plán uvolňování omezujících opatření v Dětské nemocnici s výhledem na květen 2020

FN Brno: Uvolňování omezujících opatření v Dětské nemocnici
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo

1) Do změny nařízení vlády platí omezení pohybu a shromažďování osob. Proto zatím v DN platí regulace návštěv u dětských pacientů. Hospitalizované děti, s nimiž není hospitalizován doprovod, může ve vymezených návštěvních hodinách zaráz navštívit maximálně jeden zdravý dospělý. Návštěvy se ale mohou u pacienta vystřídat.

2) Od 21. 4. skončila omezení ambulantních vyšetření. Kromě akutních jsou nyní možná i plánovaná vyšetření. Prosím, kontaktujte svého lékaře stran domluvy na termínu Vašeho plánovaného vyšetření.

3) Postupně se zvyšuje počet plánovaných hospitalizací na interních i chirurgických oborech. Od 4. května by měla být možnost provádět akutní i plánované operace bez omezení.

4) Děti bez příznaků typických pro onemocnění COVID-19 nebudou plošně testovány před přijetím do nemocnice. Pakliže ošetřující lékař nazná, může být nicméně dítěti i hospitalizovanému doprovodu toto vyšetření individuálně provedeno.

5) Minimálně do konce května bude fungovat tzv. „triážní bod“ u hlavní vrátnice. Dětem i doprovodu bude nadále měřena teplota a bude s nimi proveden krátký rozhovor (dotaz na teplotu, nemoc, dýchací obtíže a podobně).

6) Minimálně do konce května budou děti s podezřením na onemocnění COVID-19 ambulantně vyšetřovány i hospitalizovány pouze na k tomu určeném oddělení Kliniky dětských infekčních nemocí v pavilonu R. Po vyloučení této choroby mohou být přeloženy na oddělení v rámci hlavních budov nemocnice. Tento režim zatím platí 24 h denně, 7 dní v týdnu, tedy i v rámci LSPP (tzv. „pohotovosti“)

Prosíme všechny rodiče i dětské pacienty o vstřícnost a trpělivost, neboť z kapacitních důvodů a zejména s ohledem na zatím ještě částečně trvající omezení po kybernetickém útoku, nebude možné všem vyhovět okamžitě. Děkujeme vám!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní fond životního prostředí: Druhé kolo výzvy na odstraňování farmaceutického znečištění je otevřeno, o 94 milionů se uchází 12 žadatelů

20:32 Státní fond životního prostředí: Druhé kolo výzvy na odstraňování farmaceutického znečištění je otevřeno, o 94 milionů se uchází 12 žadatelů

Od dubna do června letošního roku mohli zájemci podávat své projektové náměty do výzvy „Trondheim“ z…