FN Brno: Výstava fotografií OPERAČNÍ SÁL

21.05.2018 12:00

Fakultní nemocnice Brno instalovala v areálu Bohunice ve třetím patře pavilonu L novou stálou fotografickou výstavu s názvem OPERAČNÍ SÁL.

FN Brno: Výstava fotografií OPERAČNÍ SÁL
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo

Autorem souboru fotografií je fotografka a zdravotní sestra Centrálních operačních sálů III Jana Stross (Rašková), která obrázky pořídila v letech 2009 – 2012 na Centrálních operačních sálech Chirurgické kliniky FN Brno. Soubor obsahuje celkem 28 kusů jak barevných, tak černobílých velkoformátových fotografií. Autorka Jana Stross si vzala za cíl ukázat široké veřejnosti běžný život na operačních sálech a představit tak lidem, co se děje, když pacient „usne“….

Fotografie zachycují momenty soustředění při práci operatérů, ale i potřebný odpočinek, situace vážné i veselé. Prohlédnout si je můžete v rámci své návštěvy FN Brno - areál Bohunice, 3. patro, pavilon L.

Autorka Jana Stross (Rašková) bydlí v Brně a fotí především dokument, reportáž, ale i krajinu. Byla spoluzakladatelkou fotografické skupiny „28“. Má za sebou celou řadu výstav a prací, které ji řadí mezi uznávané fotografy.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Mandát

Dobrý den, úmrtí pana Bašty je mi líto. Ale jak jsem se dočetla, on byl dlouhodobě vážně nemocný a mandát už nevykonával více jak rok. Přijde vám v pořádku, že takový politik (nemyslím tím jen pana Baštu, ale obecně) pobírá náhrady? Vy pořád tvrdíte, jak se tu plýtvá našimi penězi a toto podle vás n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Ceny elektřiny v únoru výrazně klesly

11:27 Český statistický úřad: Ceny elektřiny v únoru výrazně klesly

V únoru 2024 se vývozní ceny zvýšily meziměsíčně o 2,1 %, meziročně o 1,6 %. Dovozní ceny meziměsíčn…