FN HK obnovila provoz na prvním z oddělení, které sloužilo pacientům s covid-19

10.04.2021 17:35

Fakultní nemocnice Hradec Králové dnes obnovila provoz na jednom z oddělení Ortopedické kliniky FN HK, které v minulých měsících společně s dalšími pracovišti nemocnice sloužilo pro pacienty s COVID-19. Obnovení provozu bylo možné díky postupnému úbytku počtu pacientů s COVID-19. Zatímco například na začátku března bylo v nemocnici hospitalizovaných 210 pacientů s covidovou infekcí, nyní je jejich počet zhruba poloviční.

FN HK obnovila provoz na prvním z oddělení, které sloužilo pacientům s covid-19
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové
reklama

„Výraznější pokles počtu pacientů evidujeme především na standardních lůžkách, na jednotkách intenzivní péče jsou počty hospitalizovaných stále relativně vysoké a dosahují několika desítek pacientů ve vážném stavu, ale i tam počty pozvolna klesají,“ uvedl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c. Díky poklesu počtu pacientů nemocnice dosud mohla uzavřít čtyři z 12 oddělení pro pacienty s COVID-19, kromě oddělení, kde byl dnes obnoven provoz, nemocnice další tři oddělení zakonzervovala a prozatím je nechává v rezervě pro případný další nárůst počtu pacientů s COVID-19 a bude je uvádět do provozu postupně.

Fakultní nemocnice Hradec Králové nyní intenzivně připravuje další obnovování provozu jednotlivých oddělení. Jeho rychlost bude záležet na vývoji epidemie a také na personální situaci. „Stále evidujeme vysoký počet z různých důvodů v práci nepřítomných zaměstnanců, například zdravotníků nám chybí zhruba 300, což samozřejmě obnovování provozu komplikuje. Na druhou stranu víme, že mnozí pacienti čekají i na opakovaně odložené výkony a chceme jim co nejdříve pomoci,“ uvedl profesor Palička. Podle nemocnice se objednávání pacientů během obnovování neakutních operací bude řídit klinickým stavem pacientů a potřebností výkonů.

Fakultní nemocnice musela neakutní operační výkony odložit v souvislosti s epidemií COVID-19 vloni na jaře, na podzim a poté v zimě. Akutní péče o všechny pacienty byla i v této době zajištěna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Puštíci vyvedli mláďata

22:45 Zoo Ostrava: Puštíci vyvedli mláďata

Hnízdní sezóna je v plném proudu i u sov. V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava aktuálně v…