FN Hradec Králové: Koledníci Tříkrálové sbírky projdou 8. ledna areálem

03.01.2019 9:42

Tři skupinky koledníků dorazí 8. ledna do areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové, aby pacienty, návštěvníky a zaměstnance požádali o příspěvek do Tříkrálové sbírky. Koledníci svou cestu zahájí tradičně na ředitelství, poté vyrazí do areálu nemocnice.

FN Hradec Králové: Koledníci Tříkrálové sbírky projdou 8. ledna areálem
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

„O přístupu koledníků na jednotlivé kliniky rozhodnou přednostové, koledníci ale tradičně chodí například na dětské oddělení, kde je smyslem návštěvy především přinést radostnou atmosféru,“ uvedl ke sbírce v nemocnici fundraiser Oblastní charity Hradec Králové Martin Weisbauer.

Tříkrálová sbírka je největší a nejstarší sbírka v České republice. Na Královéhradecku se lidé s koledníky budou potkávat od 4. do 8. ledna. Výtěžek sbírky na Hradecku podpoří ranou péči Sluníčko, která zdarma pomáhá rodinám pečujícím doma o dítě s postiženým, domácí hospicové péči, která umožňuje umírajícím trávit poslední chvíle společně v domácím prostředí a odborné sociální poradenství prostřednictvím Poradny domácí hospicové péče a Poradny pro lidi v tísni. Část peněz je také určena na humanitární projekty Charity Česká republika v zahraničí.

Více informací o Tříkrálové sbírce je možné najít ZDE

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co se stalo s vašimi sliby?

Slibovali jste legalizaci HHC a místo toho jste zakázali i THC. Jste na sebe pyšní? Co jste vlastně ze svého programu ve vládě prosadili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Povodí Ohře: Na vodním díle Nechranice jsme obnovili stavební práce

22:02 Povodí Ohře: Na vodním díle Nechranice jsme obnovili stavební práce

Po zimní technologické přestávce jsme obnovili stavební práce na pravém krajním poli bezpečnostního …