FN Hradec Králové: Nemocniční lékárna umožní 16. června prohlídku svých prostor

13.06.2022 13:29 | Tisková zpráva

Zájemci budou mít ve čtvrtek 16. června 2022 možnost prohlédnout si prostory Nemocniční lékárny Fakultní nemocnice Hradec Králové. Den otevřených dveří u příležitosti Dne lékáren se uskuteční v budově hlavní lékárny v čase od 15:00 do 18:00 hodin. Nemocniční lékárna FN HK je v Královéhradeckém kraji největším zařízením a také je jedinou lékárnou, která zajišťuje služby pro pacienty v nepřetržitém provozu.

FN Hradec Králové: Nemocniční lékárna umožní 16. června prohlídku svých prostor
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Prohlídky po malých skupinkách budou začínat u vstupu pro návštěvy do hlavní lékárny (budova č.20), zájemci projdou jednotlivé části provozu, seznámí se s postupem výroby některých léčiv a uvidí například zařízení na skladování léčiv. „Ke Dni otevřených dveří se vracíme po několika letech, kdy se nekonal, například kvůli pandemii COVID-19, chceme lidem umožnit pohled na naší práci, rádi také přivítáme studenty farmacie či zájemce o studium tohoto oboru,“ řekla vedoucí lékárnice PharmDr. Marcela Heislerová, Ph.D.

Lékárna Fakultní nemocnice Hradec Králové zajišťuje specializovanou lékárenskou péči pro ambulantní pacienty i klinická pracoviště nemocnice, pro představu lékárníci každý den přijmou od pacientů zhruba osm stovek lékařských předpisů. Výdej léků je zajišťován na dvou místech v areálu nemocnice, v hlavní lékárně a také v Lékárně U Modrého robota v přízemí Pavilonu interních oborů, kde je zajištěn nepřetržitý provoz. Lékárna denně připravuje pro pacienty desítky parenterálních výživ a více než sto podání cytostatik.

Fungování nemocniční lékárny, která je rozdělena na sedm oddělení, zajišťuje na devadesát zaměstnanců. Nemocniční lékárna FN HK úzce spolupracuje s Farmaceutickou fakultou UK v Hradci Králové, podílí se na výuce, odborné praxi i specializačním vzdělávání. Obdobná spolupráce probíhá také se studenty VOŠZ a SZŠ Hradec Králové.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Co byste řekla na pražskou koalici ODS a ANO?

Vypadá to totiž, že se váš lídr, kterého jste tak vehementně prosazoval, byť jste byl proto často mnohým smích, se s nikým jiným asi nedohodne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo vnitra: Kontroly na hranicích se Slovenskem se prodlouží o 20 dní

8:24 Ministerstvo vnitra: Kontroly na hranicích se Slovenskem se prodlouží o 20 dní

Vláda rozhodla, že kontroly na vnitřních hranicích se Slovenskem budou probíhat až do 28. října.