FN Hradec Králové: Očkovací centrum podalo přes 100 000 dávek vakcín

10.06.2021 21:20

Hranici 100 000 podaných dávek vakcín proti COVID-19 ve středu překročilo Očkovací centrum COVID-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové.

FN Hradec Králové: Očkovací centrum podalo přes 100 000 dávek vakcín
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

V nemocnici se očkuje od 2. ledna 2021, kdy zdravotníci aplikovali prvních 156 dávek vakcíny, nyní během víkendů se počet podaných vakcín na dvou očkovacích místech pohybuje kolem 1500 dávek, v pracovních dnech je to kolem 900. Očkovací centrum COVID-19 FN HK podalo přibližně třetinu všech dávek vakcín aplikovaných v celém Královéhradeckém kraji.

Anketa

Je správné, že Facebook smazal stránku poslance Lubomíra Volného?

11%
84%
hlasovalo: 16045 lidí

„Na dvou očkovacích místech v areálu FN HK zajišťuje podávání vakcíny v pracovních dnech odpoledne a o víkendech průměrně 14 očkovacích týmů, další lidé zajišťují provoz kartoték, navigaci zájemců o očkování či s očkováním spojenou administrativu,“ uvedl vedoucí očkovacího centra FN HK MUDr. Pavel Kosina Ph.D.

Zájemci o očkování zaregistrovaní v centrálním rezervačním systému dostávají vakcíny v ambulancích Pavilonu interních oborů a od začátku dubna také v Pavilonu akademika Bedrny. Očkování probíhá v pracovních dnech od 15:30 do 19:30 hodin, o víkendech je to od 8:00 do 18:00 hodin. Fakultní nemocnice tak jako jedna z mála v ČR již od počátku očkování nabízela a nabízí možnost očkování mimo pracovní dobu jak ve všedních dnech, tak o víkendech. Nemocnice v současné době očkuje výhradně vakcínou firmy Pfizer/BionTech. Vakcíny od firmy Astra Zeneca a Moderna dostávají cestou krajského koordinátora praktiční lékaři.

Očkovací centrum FN HK žádá příchozí, kteří mají možnost, aby pro co nejplynulejší zajištění průběhu očkování měli pokud možno vytištěné potvrzení o rezervaci termínů pro očkování, které jim přijde v potvrzovacím e-mailu, resp. SMS.  V této rezervaci je v kolonce Rezervační kalendář uvedeno konkrétní místo očkování. Jednotlivá místa označuje informační tabule.

Na očkování ve Fakultní nemocnici Hradec Králové nyní čeká několik tisíc zájemců, termíny na očkování nemocnice uvolňuje postupně podle věku zaregistrovaných. Velký zájem o očkování ve FN HK způsobuje v poslední době nárůst čekací doby na podání vakcíny. „Pokud někdo čeká na uvolnění termínu, je to dané tím, že se k očkování přihlásili starší zájemci, kteří mají v systému přednost. Významnou část denní kapacity očkovacího centra také využíváme k podání druhých dávek vakcíny, přesto se každý týden snažíme uvolňovat další volné termíny pro očkování první dávkou,“ uvedl Kosina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Hodnocení nabídek podaných v lesnickém tendru začalo

9:15 Lesy ČR: Hodnocení nabídek podaných v lesnickém tendru začalo

V tendru na provádění lesnických činností a prodej dřeva začaly Lesy České republiky hodnotit 403 na…