FN Hradec Králové: Putovní výstava Létající lékaři přibližuje dva programy Ministerstva vnitra ČR

22.04.2019 16:48

Putovní výstava Létající lékaři, která zachycuje činnost dvou mezinárodních programů Ministerstva vnitra ČR – zdravotně humanitárního programu MEDEVAC a programu na asistenci uprchlíkům Pomoc na místě, je od úterý 16. dubna k vidění v přízemí Pavilonu interních oborů Fakultní nemocnice Hradec Králové. Celkem 16 výstavních panelů si budou lidé mít možnost prohlédnout až do neděle 12. května.

FN Hradec Králové: Putovní výstava Létající lékaři přibližuje dva programy Ministerstva vnitra ČR
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové
reklama

Výstava představuje snímky, které fotograf Jiří Pasz nafotil v Jordánsku, Iráku, Libanonu a na Ukrajině. Výstava byla poprvé k vidění v únoru 2018 v Národní technické knihovně v Praze, poté byla vystavena například v Bruselu, Ženevě a Ammánu. Do Fakultní nemocnice Hradec Králové výstava zamířila z Festivalu Jeden svět, který se konal v Ústí nad Orlicí.

Fakultní nemocnice Hradec Králové se programu MEDEVAC aktivně účastní od roku 2015. Tříčlenný tým Oční kliniky FN HK provedl v Jordánsku při sedmi misích téměř 1 300 operací především šedého zákalu. Mimo Jordánsko byla péče poskytnuta i například v říjnu 2015 devítileté dívce z Ukrajiny zraněné výbuchem granátu, lékař FN HK působil při dvou misích na Ukrajině a letos v březnu specialista FN HK odletěl do Etiopie školit místní techniky na opravu zdravotnických přístrojů.

Program MEDEVAC je vládní zdravotně humanitární program České republiky koordinovaný Ministerstvem vnitra, který se od roku 1993 zaměřuje na poskytování lékařské péče zranitelným skupinám obyvatelstva v regionech zasažených uprchlickou či humanitární krizí. Léčba je poskytována zdarma a výhradně civilistům. Do dnešního dne všichni lékaři vyslaní v rámci programu odoperovali v průběhu 66 misí v zahraničí 2943 pacientů. Bližší informace o programu i výstavě je možné najít na internetových stránkách www.letajicilekari.cz, případně na FB stránkách MEDEVAC czech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP Šumava: Park bude i do budoucna plný smrků

18:44 NP Šumava: Park bude i do budoucna plný smrků

Správa Národního parku Šumava již potřetí nechala zpracovat Velkoplošnou inventarizaci lesa (VIL) na…