FN Hradec Králové historickými snímky připomíná 95. výročí areálu nemocnice

02.11.2023 7:34 | Tisková zpráva

Šesti panely s 18 fotografiemi, které jsou umístěny v přízemí Pavilonu interních oborů připomíná Fakultní nemocnice Hradec Králové letošní 95. výročí založení areálu nemocnice. Fotografie si návštěvníci nemocnice budou mít možnost prohlédnout až do konce listopadu.

FN Hradec Králové historickými snímky připomíná 95. výročí areálu nemocnice
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

„Kromě unikátních historických snímků ze stavby nemocničního areálu představujeme vybrané momenty z dalšího rozvoje areálu v posledních 95 letech, nabízíme lidem také několik pohledů na interiéry nemocnice, které dokládají ten obrovský pokrok, který medicína za tu dobu urazila,“ uvedl ředitel FN HK, MUDr. Aleš Herman, Ph.D. 

Anketa

Líbil se vám projev prezidenta Pavla pronesený 28. října?

4%
93%
hlasovalo: 13949 lidí

Fakultní nemocnice Hradec Králové si 95. výročí svého areálu připomněla již na konci října společenským večerem pro zaměstnance v Kongresovém centru Aldis, u této příležitosti vydala také brožuru s historickými fotografiemi, kterou je možné najít na webu nemocnice www.fnhk.cz/o-fakultni-nemocnici/historie-nemocnice.
Významné výročí připomíná také billboard při vjezdu do areálu nemocnice, historické snímky o výročí vyšly také v novém čísle zpravodaje FN HK, který mohou zájemci najít ve stojanech v areálu nemocnice nebo ZDE.

Nemocnice i nadále pokračuje v investičních akcích do výstavby či rekonstrukcí budov, před několika lety například otevřela novou budovu Transfuzního oddělení FN HK, nyní stavbaři pracují na projektu rekonstrukce laboratorních oborů. Nemocnice je také připravena na zahájení několikamiliardového projektu Modernizace chirurgických oborů či výstavby nové budovy kliniky infekčních nemocí, čeká se však potvrzení financování těchto staveb. „Pevně věřím, že u příležitosti stého výročí areálu se už budeme moci pochlubit dokončenými investičními akcemi a dalšími novinkami pro naše pacienty,“ uvedl ředitel MUDr. Herman.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co se stalo s vašimi sliby?

Slibovali jste legalizaci HHC a místo toho jste zakázali i THC. Jste na sebe pyšní? Co jste vlastně ze svého programu ve vládě prosadili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Povodí Ohře: Na vodním díle Nechranice jsme obnovili stavební práce

22:02 Povodí Ohře: Na vodním díle Nechranice jsme obnovili stavební práce

Po zimní technologické přestávce jsme obnovili stavební práce na pravém krajním poli bezpečnostního …