FN Hradec Králové rozšířila kapacity očkování proti COVID-19

29.11.2021 10:57 | Tisková zpráva

Fakultní nemocnice Hradec Králové s ohledem na stoupající počet zájemců o očkování proti COVID-19 od dnešního dopoledne rozšířila kapacity očkovacího centra ve svém areálu.

FN Hradec Králové rozšířila kapacity očkování proti COVID-19
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Kromě ambulancí v přízemí Pavilonu interních oborů bude očkování předem registrovaných ve vybraných pracovních dnech opět možné také v Pavilonu profesora Bašteckého (budova č. 23). 

Anketa

Těšíte se, až se kabinet Petra Fialy ujme vlády?

5%
91%
hlasovalo: 15035 lidí
Očkovací centrum v poslední době aplikovalo v pracovních dnech kolem 600 vakcín, v Pavilonu profesora Bašteckého je možné podávat kolem 200 dávek denně.

„Evidujeme zájem veřejnosti o aplikaci prvních dávek, poměrně velký je také zájem o podání třetí dávky vakcíny. Rozšíření očkování umožní zájemcům si rezervovat ve vybraných pracovních dnech termín i na dopolední hodiny, což dosud nebylo možné,“ uvedl vedoucí lékař Očkovacího centra FN HK MUDr. Pavel Kosina. Očkování v Pavilonu profesora Bašteckého bude prozatím možné každé pondělí a čtvrtek od 8:00 do 14:00 hodin. V Pavilonu profesora Bašteckého se očkovalo již letos na jaře.

Očkovací centrum v přízemí Pavilonu interních oborů FN HK je v provozu denně od 15:30 do 19:30 hodin, o víkendech od od 8:00 do 16:00 hodin. Rezervovat termín k očkování je možné ZDE nebo ZDE, po registraci obdržíte rezervace s uvedeným datem, časem a místem očkování.

Očkovací centrum FN HK nabízí také možnost očkování proti COVID-19 bez předchozí registrace, kapacita centra pro neregistrované je stanovena z provozních důvodů na zhruba stovku zájemců denně, kteří mohou přicházet od 16:30 do 19:00 hodin. Centrum negarantuje, že v daný den aplikuje vakcínu všem příchozím neregistrovaným zájemcům a všem doporučuje využít registraci. 

Fakultní nemocnice Hradec Králové eviduje nárůst počtu hospitalizovaných pacientů s COVID-19, k dnešnímu ránu jich bylo 108, z toho zhruba třetina na jednotkách intenzivních péče. Nemocnice již přeměnila některá svá pracoviště na covidové jednotky, současně bylo nutné omezit některé neakutní operační výkony.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic loni doplnila závorami dalších 70 přejezdů

12:39 Správa železnic loni doplnila závorami dalších 70 přejezdů

V roce 2021 došlo k dalšímu výraznému zvýšení bezpečnosti na kříženích železničních tratí se silnice…