FN Hradec Králové sjednotila přístup na pohotovost pro děti a dorost

03.12.2019 17:11

Fakultní nemocnice Hradec Králové od pondělí 2. prosince 2019 sjednotila přístup na pohotovost pro děti a dorost umístěnou v objektu Dětské kliniky FN HK (budova č. 18). Dosud rodiče s dětmi využívali pro příchod na pohotovost jeden z dvojice postranních vchodů, nyní budou rodiče a děti přicházet vždy hlavním vstupem. Tento vstup nově označuje světelná tabule s nápisem dětská pohotovost.

FN Hradec Králové sjednotila přístup na pohotovost pro děti a dorost
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Dosud byla dětská denní lékařská pohotovost umístěna v severním křídle budovy dětské kliniky, noční dětská pohotovost byla v jižním křídle objektu. „Podařilo se nám najít řešení, které umožnilo sjednocení přístupu do budovy, což výrazně usnadní orientaci rodičů a malých pacientů při jejich příchodu,“ uvedl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička CSc., dr. h. c.

Vedlejší vstupy označené B a C budou během dne i nadále sloužit pro přístup do ambulancí či na lůžkovou část. Hlavní vstup, který je označený písmenem A, slouží pro příchod na pohotovost. Po 18:00 hodině bude sloužit pro vstup na lůžková oddělení dětské kliniky, ostatní vstupy budou pro veřejnost uzavřeny.

Pohotovost pro děti a dorost je ve Fakultní nemocnici Hradec Králové v provozu ve všední dny od 15:30 do 7:00 hodin, o víkendu slouží nepřetržitě. Mimo uvedené ordinační hodny by měli rodiče v případě zdravotních problémů dítěte kontaktovat praktického lékaře, případně je možné situaci konzultovat na informační lince 841 155 155. V případě ohrožení života je nutné vždy volat tísňovou linku 155.

V areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové fungují také pohotovosti pro dospělé, zubní a lékárenská. Bližší informace o jejich provozu a kontakty je možné najít ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Návrh na podání obžaloby v operaci "VOMBAT"

14:15 Policie ČR: Návrh na podání obžaloby v operaci "VOMBAT"

Vyšetřovatel Národní protidrogové centrály předložil státnímu zástupci návrh na podání obžaloby.