FN Hradec Králové začala s postupným obnovováním neakutních příjmů

28.11.2020 16:13

Fakultní nemocnice Hradec Králové v souladu s pokynem Ministerstva zdravotnictví ČR začala s postupným obnovováním neakutních příjmů, které byly v souvislosti s epidemiologickou situací s COVID-19 omezeny od 21. října 2020.

FN Hradec Králové začala s postupným obnovováním neakutních příjmů
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové
reklama

Péče o pacienty s akutními zdravotními komplikacemi byla zajištěna po celou dobu. Výraznějšímu obnovení neakutní péče brání vysoký počet pacientů s COVID-19 a také relativně stále vysoký počet v práci nepřítomného personálu nemocnice.

„Provoz budeme obnovovat postupně, předpokládáme otevírání dalších operačních sálů a aktivní zvaní pacientů, kteří čekají na výkon, který jsme mohli a museli odložit z důvodu epidemiologické situace,“ řekl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc, dr. h. c. Rychlost návratu nemocnice k běžnému provozu bude záležet na dalším vývoji počtu pacientů s COVID-19 a také na počtech chybějícího personálu. Objednávání pacientů se bude řídit klinickým stavem pacientů a potřebností výkonů.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové je hospitalizováno na několika odděleních vyhrazených pro péči o COVID-19 pozitivní zhruba 130 pacientů, přibližně 35 z nich vyžadovalo umístění na jednotkách intenzivní péče. Nejvyšší počty hospitalizovaných, kolem 150, zaznamenala nemocnice na začátku listopadu, od té doby jejich počet pozvolna klesá.

V posledních týdnech také klesá počet prováděných testů v Odběrovém centru FN HK, zatímco na přelomu měsíce se jejich počty pohybovaly kolem 1500 denně, nyní počet poklesl pod 1000 denně. Centrum proto uzavřelo jedno ze svých tří odběrových míst. V případě navýšení potřeby testů je připraveno jej opět obnovit. V areálu nemocnice i nadále platí zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů vyhlášený od 26. září 2020.

Oproti začátku měsíce, kdy ve FN HK chybělo více než 500 zdravotníků, o zhruba stovku klesl počet zdravotnického personálu, který je nemocný či se stará o člena rodiny. „Přesto, že počty hospitalizovaných klesají a mírně se zlepšuje personální situace, je to pro personál nemocnice mimořádně náročně období a je nutné všem vyslovit velké poděkování,“ uvedl profesor Palička.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Reakce na medializaci zvažovaných úsporných opatření

19:02 České dráhy: Reakce na medializaci zvažovaných úsporných opatření

V důsledku pandemie loni přišly České dráhy na tržbách o více než 4 miliardy korun a stále přicházej…