FN Olomouc: Systém péče na oddělení urgentního příjmu na videu

06.06.2018 21:05

Oddělení urgentního příjmu je pomyslnou „první linií“ všech velkých zdravotnických zařízení. Často se tu rozhoduje o přežití pacientů. Lékaři musejí ve vteřinách rozhodovat o stanovení správné diagnózy a dalším postupu léčby.

FN Olomouc: Systém péče na oddělení urgentního příjmu na videu
Foto: fnol.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Olomouc - logo
reklama

Výjimkou samozřejmě není ani URGENT Fakultní nemocnice Olomouc. Každý den tady ošetří kolem dvou set lidí. Přesto slýchají stížnosti. Na dlouhé čekací doby, na to, že se pacientům údajně nevěnují nebo dokonce, že péče nemá žádný systém. Aby nejčastější omyly vyvrátili, iniciovali vznik edukačního videa, které diváky seznamuje s tím, jakými prioritami se na URGENTu řídí.

„Setkáváme se s názory, že čekání na vyšetření je u nás neúměrně dlouhé. Chápeme sice, že v dnešní hektické době je pro všechny čas drahý, ale byli bychom moc rádi, kdyby lidé měli na paměti, že před nimi může být řada nemocných s podobnými potížemi nebo zdravotníci bojují jen kousek od nich o něčí život,“ zdůraznil primář Oddělení urgentního příjmu FN Olomouc Vladislav Kutěj.

Edukační video, které vzniklo ve spolupráci s oddělením Audiovizuální produkce Univerzity Palackého v Olomouci, má za cíl srozumitelnou formou ukázat, jak a na jakých principech oddělení funguje. „Přestože denně ošetříme v průměru dvě sta pacientů, snažíme se každému poskytnout adekvátní péči v optimálním čase. Pomáhá nám při tom systém, který rozděluje pacienty do tří kategorií podle závažnosti zdravotních potíží,“ vysvětlil Kutěj.

Rychle se zorientovat v systému a prioritách péče oddělení urgentní péče pacientům pomáhá nejen nové video, ale od loňského roku také dvoumetrové informační tabule v čekárně. Graficky atraktivní a srozumitelnou formou se díky nim pacienti dozvídají o rozdělení pacientů do kategorií, které určují pořadí ošetření podle míry závažnosti onemocnění.

Video naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koncert Opera před oponou v Národním divadle

15:59 Koncert Opera před oponou v Národním divadle

Po tříměsíční nucené odmlce se operní umělci opět vrátí na jeviště Národního divadla. V pátek 12. če…