FN Ostrava má nové polohovací postele

31.12.2018 12:14

Nezvyklé manévry má za sebou FN Ostrava. Během svátečních dní obměnila postele pro pacienty. Až 250 nových polohovacích lůžek už na některých odděleních slouží pacientům.

FN Ostrava má nové polohovací postele
Foto: fno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Ostrava - logo
reklama

Ti si například mohou ovládat polohovat postel, aniž by museli volat sestru.  Nová polohovací lůžka s elektrickým ovládáním teď nahradí více než 20 let staré typy. A manipulace s nimi byla náročná jak pro pacienty, tak pro personál.

Postelí je několik typů, podle požadavků jednotlivých oddělení. Zatímco někde stačilo vyměnit jen několik kusů, například Kardiovaskulární oddělení projde kompletní obměnou. „U těch starých postelí byl problém třeba u zvedání záhlaví. Vždycky u toho musela být sestřička, pacient si jej nezvládl zvednout sám“, přiblížila jeden z problémů se starými lůžky staniční sestra oddělení Martina Hrubá. A rozdíl popsal i jeden z pacientů Jaromír Adámek:“ Když jsem do nemocnice nastoupil, tak jsem ještě ležel na staré posteli, ale když jsem se na pokoj vrátil po zákroku, už mě uložili do nové a musím říct, že to byl obrovský rozdíl“.

Nové postele jsou od firmy Linet, která zvítězila ve výběrovém řízení. Zakázku za 30 milionů korun zaplatila nemocnice převážně ze svých zdrojů, část pokryly peníze z evropských fondů. Její součástí jsou elektricky ovládané postele, a navíc ještě 150 matrací. Na oddělení, kde leží pacienti delší dobu, mají matrace speciální antidekubitovou úpravu.

Ve Fakultní nemocnici v Ostravě je ročně hospitalizováno až 45 tisíc pacientů. K dispozici máme téměř 1200 lůžek a 209 z nich je na jednotkách intenzivní péče.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVOL: Na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity je potřeba pro nestátní lesy zajistit 5,2 miliardy

14:05 SVOL: Na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity je potřeba pro nestátní lesy zajistit 5,2 miliardy

Dlouhodobé sucho, kůrovcová kalamita mimořádného rozsahu a dopady opatření proti šíření koronaviru o…