FN Ostrava navštívil předseda Senátu Jaroslav Kubera

23. 4. 2019 7:34

V doprovodu senátorů Ing. Zdeňka Nytry a doc. MUDr. Petera Koliby, CSc. usedl ke stolu s vedením nemocnice společně s přednosty a primáři tvořící pracovní skupinu pro strategický rozvoj.

FN Ostrava navštívil předseda Senátu Jaroslav Kubera
Foto: fno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Ostrava - logo
reklama

Jaroslav Kubera hned v úvodu poukázal na to, že by se politici měli zaměřit na ulehčení administrativy lékařům tak, aby měli větší čas na léčbu samotnou. Ve srovnání se zahraničím jsme v odbornosti na špičce, jiná věc je administrativní, kdy lékaři věnují enormní množství času vyplňováním předpisů. Vyžaduje se po nich spousta souhlasů, aby vůbec mohli začít léčit. Úkol politiků je tomu zabránit, lékař má totiž léčit. Řekl Jaroslav Kubera.

Jsem velmi rád, že jsme mohli panu předsedovi představit naše vize a plány do budoucna. Jednou z takových priorit je obnova robotického ozařovače CyberKnife, který naší onkologové úspěšně využívají už deset let a patří mezi nejvytíženější přístroje tohoto typu na světě. Pomalu se ale blíží čas jeho výměny, dodal ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA.

Přímo na Onkologické klinice si senátoři přístroj prohlédli. Od přednosty doc. MUDr. Ing. Jakuba Cveka, Ph.D., MBA se dozvěděli, že nejčastěji léčí pacienty s nádorem plic a prostaty.

Na závěr své návštěvy zhodnotil Jaroslav Kubera Fakultní nemocnici jako velmi moderní.

V severních Čechách na tom tak dobře nejsme. Přestože jsme si podobní, jak složením obyvatel, tak z hlediska nemocnosti, uvedl předseda Senátu a dodal, že je podle něj důležité, aby stát jednotlivé regiony posuzoval podle situace, jaká tam je.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Na kompenzace pro OSVČ musí dosáhnout všichni potřební

15:39 Hospodářská komora: Na kompenzace pro OSVČ musí dosáhnout všichni potřební

Na kompenzace pro OSVČ ve výši 25 tis. Kč musí mít nárok všichni živnostníci, kteří v současném kriz…