FN u sv. Anny v Brně se pomalu vrací k vybraným plánovaným operacím

23. 11. 2020 19:38

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně již téměř měsíc odkládá plánované operace a zákroky, a to u všech oborů, které odklad umožňují. V současné době se – byť velmi pozvolna – k tzv. elektivní operativě vrací.

FN u sv. Anny v Brně se pomalu vrací k vybraným plánovaným operacím
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA
reklama

Momentálně je ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně hospitalizováno 113 pacientů s onemocněním COVID-19. Počet pacientů, kteří nejsou na umělé plicní ventilaci, se postupně snižuje, bohužel neubývá pacientů ve vážném stavu, kterých má nemocnice k pondělnímu ránu (23. 11.) 19. „Situace se bohužel nelepší tak rychle, jak bychom chtěli a většina našich anesteziologů se stále musí starat o pacienty s těžkým průběhem nemoci COVID-19, což nám neumožňuje obnovit plánované operace v plné míře,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny Ing. Vlastimil Vajdák a dodal: „Přesto jsme již mohli uzavřít dvě covidová oddělení a uvolnit tak prostor pro další běžné pacienty. Stejně tak bude možné obnovit alespoň některé plánované operace a zákroky.“

Nemocnice uzavřela v minulém týdnu covidová oddělení na neurochirurgii (standardní lůžka) a II. chirurgické klinice (lůžka JIP). Tento týden uzavře další covidová lůžka, a to na I. chirurgické klinice a I. neurologické klinice. „Jsme teď schopni otevřít zpátky i některé z ambulancí, a to díky vracejícímu se zdravotnickému personálu,“ dodal MUDr. Jindřich Olšovský, Ph.D. s tím, že ambulance byly zavřené pouze v případě jejich vícečetnosti. Nestalo se tedy, že by nějaká klinika či oddělení své ambulance uzavřely úplně.

Díky postupnému rozvolňování již mohli například lékaři z ortopedické kliniky začít s dosud odkládanými artroskopickými operacemi, více operovat začali také neurochirurgové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Sčítání netopýrů v pivovarských sklepeních státního zámku Kynžvart

14:50 NPÚ: Sčítání netopýrů v pivovarských sklepeních státního zámku Kynžvart

V pivovarských sklepeních státního zámku Kynžvart proběhlo každoroční sčítání netopýrů pracovníky CH…