FNUSA: Pacienti z Brněnska budou mít i nadále přístup k novým lékům

24.08.2019 9:51 | Zprávy

Pacienti z Brna a okolí budou mít i v následujících pěti letech možnost zapojit se do mezinárodních klinických studií, zaměřených například na léčbu některých kardiovaskulárních, neurologických, gastrointestinálních či onkologických onemocnění.

FNUSA: Pacienti z Brněnska budou mít i nadále přístup k novým lékům
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA

Lidé trpící roztroušenou sklerózou, Alzheimerovou chorobou, Crohnovou chorobou nebo rakovinou prostaty tak budou mít i nadále přístup k novým, na trhu zatím nedostupným lékům. Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně totiž prodloužila o dalších pět let spolupráci s největším zprostředkovatelem klinických studií na světě, americkou firmou IQVIA.

Americká společnost IQVIA je největším zprostředkovatelem klinických studií na světě. „Pacienti se tak budou moci i do budoucna účastnit studií, které teprve ověřují účinnost nově vyvíjených léčiv a technologií, tudíž nejsou na trhu dostupné,“ vysvětlil Vlastimil Vajdák, ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Projekt E6

Narovinu věříte tomu, že ať by byl u vlády kdokoliv, že by těch 6 zemí stálo o to, aby se do projektu zapojila i ČR? Já myslím, že o nás v EU nestojí. A co říkáte na to, jak se EU čím dál víc štěpí a vytváří se uvnitř ní jakési koalice států? Není to úplně v rozporu s tím, proč EU vznikla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Dukovany omládly, mezi novou generací jsou i čtyři operátorky jaderných bloků

20:16 ČEZ: Dukovany omládly, mezi novou generací jsou i čtyři operátorky jaderných bloků

Jaderná elektrárna Dukovany má za sebou generační obměnu. Průměrný věk zaměstnanců klesl na 42 let a…