FNUSA: Registr pacientů s mrtvicí pronikne do dalších zemí

09.09.2019 10:57

Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně prezentovalo v Praze sedmi nově nastupujícím českým velvyslancům unikátní mezinárodní registr RES-Q (www.qualityregistry.eu), který pomáhá zlepšit kvalitu péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou. Cílem je rozšířit platformu RES-Q do dalších zemí.

FNUSA: Registr pacientů s mrtvicí pronikne do dalších zemí
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA
reklama

Noví čeští velvyslanci v Lotyšsku, Slovinsku, Japonsku, Kolumbii, Pákistánu, Barmě a Mali přislíbili pomoc při rozšíření registru s tím, že ho představí tamním ministrům zdravotnictví nebo přímo v místních nemocnicích tak, aby podpořili zavedení platformy RES-Q v dané zemi. 

„Registr jsme původně vyvinuli pro země východní Evropy s tím, že bude mapovat výkonnostní a kvalitativní parametry péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou. A to na úrovni nemocnic, regionů i států. Zájem však vzrostl natolik, že platformu dnes využívá pro monitoraci vlastní iktové péče 980 nemocnic z 61 zemí světa,“ uvedl neurolog a vedoucí iktového programu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně prof. Robert Mikulík, který je hlavním autorem celého konceptu registru RES-Q. „Díky stále se zvyšujícímu množství pacientů po cévní mozkové příhodě, kteří jsou do registru zařazeni, můžeme snáze najít a realizovat nové metody v oblasti péče o ně – ať už jsou kdekoliv na světě,“ doplnil Robert Mikulík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pivovar Dudák slaví deset let od uvaření první várky piva Otavský zlatý

22:11 Pivovar Dudák slaví deset let od uvaření první várky piva Otavský zlatý

Oslava 10. výročí od uvaření první várky piva Otavský zlatý se odehraje tuto sobotu 15. 8. 2020. Řed…