FNUSA: Většina pacientů ve vážném stavu je neočkovaná

12.11.2021 16:09 | Tisková zpráva

Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně je k dnešnímu ránu hospitalizováno celkem 82 pacientů s nemocí COVID-19. Na anesteziologicko-resuscitační klinice je dvanáct pacientů na umělé plicní ventilaci a čtyři také na přístroji ECMO.

FNUSA: Většina pacientů ve vážném stavu je neočkovaná
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA

Další dva post covidoví pacienti (již nefigurují ve statistikách nakažených, ale zůstávají na ARK) jsou na umělé plicní ventilaci a přístroji ECMO. Všichni jsou ve vážném stavu. Dalších jedenáct pacientů je na jednotkách intenzivní péče. Zbývající pacienti jsou na covidových odděleních v středně těžkém a lehčím stavu, jsou na HFNO (vysokoprůtoková aplikace kyslíku) a kyslíku.

Stále platí, že většina pacientů ve vážném stavu je neočkovaná. S pacienty v těžkém stavu pomáháme okolním nemocnicím, včera jsme kromě pacienta z vyškovské nemocnice přijali také dalšího z Nemocnice Znojmo, oba jsou na anesteziologicko resuscitační klinice na UPV a ECMO.

Ohledně spolupráce s policisty, hasiči a vojáky jednáme nyní o počtech a termínech. V předchozí covidové vlně jsme měli z každé této zmíněné „složky“ deset lidí. Naši zdravotníci si jejich pomoc velmi pochvalovali, byli pracovití, disciplinovaní a opravdu v těžké době velmi platní. Rádi bychom tyto posily využili na všech klinikách, kde máme covidové pacienty, tzn. na ARK, obou internách, II. chirurgii a neurologii. Posily bude potřebovat také testovací centrum, kde od příštího týdne budeme testovat neočkované zdravotníky.

Včera naši zdravotníci podali celkem 911 dávek, z toho 473 dávek v našem očkovacím centru v nemocnici (většina 3. dávky), 438 v očkovacím centru pro neregistrované v OC Olympia (převážně první dávky výrobce a jednodávková vakcína výrobce Johnson). Pokud se jedná o testování, rezervační kalendář máme ohledně PCR testů plný do konce týdne, volné termíny jsou od pondělka. U antigenních testů je volno i dnes.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa uprchlických zařízení: Centra na podporu integrace cizinců mají nové logo

22:11 Správa uprchlických zařízení: Centra na podporu integrace cizinců mají nové logo

Centra na podporu integrace cizinců (CPIC) mají nové logo. Od začátku roku všech 14 center, která Sp…