FNUSA rekordně operuje a potřebuje krev

24.05.2022 17:05 | Tisková zpráva

Zdravotníci Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně v těchto dnech provádí rekordní počty operací, v úterý se na sálech prostřídalo 83 pacientů. Nemocnice se tím snaží dohánět plánované operační výkony, které musely být odloženy kvůli pandemii nemoci COVID-19. Má tak zvýšenou spotřebu krevních transfuzí a žádá dárce o pomoc.

FNUSA rekordně operuje a potřebuje krev
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA

Více operací než minulé úterý nemocnice za poslední dobu uskutečnila pouze jednou, a to v září předešlého roku, kdy se podařilo odoperovat v jeden den 85 pacientů. „Aktuálně máme nedostatek zásob ve všech krevních skupinách s výjimkou skupiny AB. Byli bychom velmi rádi, kdyby nám dárci pomohli vysoké tempo elektivní chirurgické péče udržet a přišli k nám darovat krev,“ uvedla primářka Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně MUDr. Jarmila Celerová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Emisní povolenky

Jsem proti nim a jsem rád, že někdo bojuje za nás. Ale když tvrdíte, že je hodláte případně neimplementovat do české legislativy. Je to takto jednoduše možné? Myslíte, že to v EU projde, že nás to pak nebude stát taky dost peněz?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Krajský úřad spouští virtuálního asistenta. Volajícím poradí a nasměruje je

13:34 Královéhradecký kraj: Krajský úřad spouští virtuálního asistenta. Volajícím poradí a nasměruje je

Krajský úřad Královéhradeckého kraje rozšiřuje využívání moderních technologií a nově zavádí hlasové…