Fakultní nemocnice Brno měla zastoupení na setkání předních evropských anesteziologů

22.06.2017 13:03

Ve švýcarské Ženevě se na počátku června sešlo přes pět tisíc předních anesteziologů z celé Evropy, kteří v konferenčním centru PALEXPO prezentovali své odborné přednášky. Mezi nimi byl i tým anesteziologů Fakultní nemocnice Brno, mj. i přednosta Kliniky dětské anesteziologie a resuscitace FN Brno a LF MU doc. MUDr. Petr Štourač, Ph.D., který byl na období 2017 až 2020 zvolen jako zástupce České republiky do Rady Evropské anesteziologické společnosti (European Society of Anaesthesiology Council, ESA).

Fakultní nemocnice Brno měla zastoupení na setkání předních evropských anesteziologů
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo

Autorský podíl anesteziologů z FN Brno byl v Ženevě patrný ve třech ze čtyř prací vzniklých v České republice. Prvoautorsky prezentovali zástupci výsledky studií PedLapBlock (dr. Szturzová) a OBAAMA -INT (doc. Štourač). Spoluautorsky se dvě pracoviště FN Brno (Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny a Klinika dětské anesteziologie a resuscitace) podílela na prezentaci unikátní práce multicentricky zkoumající možnosti a ochotu pacientů podstoupit předanestetické vyšetření elektronicky. Primární publikace studie RocSugIO (Anesthesia & Analgesia) byla současně uvedena v souboru TOP 10 prací publikovaných v roce 2016 v oblasti porodnické anestezie/analgezie.

Podrobný pohled na kongresové dění naleznete zde.

Co je European Society of Anaesthesiology Council (ESA)?

ESA je největší evropskou odbornou společností, která sdružuje evropské anesteziology a intenzivisty. ESA Council je její volený orgán složený z tzv. „National Representatives“ jednotlivých národních odborných společností a poprvé do něj byl zvolen některý ze zástupců brněnských anesteziologicko-resuscitačních pracovišť.

FN Brno mělo na EUroanaesthesii ještě další úspěch. MUDr. Martina Klincová je českou zástupkyní v ESA Trainee Committee, tedy komisi sdružující mladé anesteziology v přípravě k atestaci na evropské úrovni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTrade: Design Centrum je speciálním hostem prestižního veletrhu S/ALON BUDAPEST

10:06 CzechTrade: Design Centrum je speciálním hostem prestižního veletrhu S/ALON BUDAPEST

Dvanáct českých firem prezentuje své produkty v rámci společné expozice na mezinárodním designovém f…