Fakultní nemocnice Olomouc bude mít nový vjezd do areálu

22.07.2020 7:33 | Zprávy
autor: PV

Několik desítek metrů nad stávajícím hlavním vjezdem do areálu Fakultní nemocnice Olomouc ve Hněvotínské ulici začali stavebníci koncem června letošního roku budovat vjezd nový. Má odlehčit přetížené dopravě v blízkosti frekventované křižovatky s čtyřproudým průtahem města a zklidnit dopravní situaci uvnitř nemocnice. Na projektu se podílí také olomoucký magistrát, hotovo by mělo být na podzim letošního roku.

Fakultní nemocnice Olomouc bude mít nový vjezd do areálu
Foto: fnol.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Olomouc - logo

„Stejně jako většina velkých měst se i Olomouc a také areál naší nemocnice potýká se stále houstnoucí dopravou a rostoucími požadavky na počet parkovacích míst. Jedním z opatření, kterými se snažíme na tento trend zareagovat, je právě vybudování nového vjezdu s přilehlými odstavnými plochami, čímž dojde k přímému propojení Hněvotínské ulice a centrálního nemocničního parkoviště a rozvolnění provozu v této exponované lokalitě,“ říká ředitel FN Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D.

Náklady na nový vjezd činí ze strany olomoucké fakultní nemocnice zhruba 11,3 milionu korun bez DPH. Stavbu realizuje bruntálská firma KARETA. Ta zahájila přípravné práce 24. června. Pokud vše půjde podle plánu, hotovo by mělo být 150 dnů od předání staveniště, tedy 21. listopadu letošního roku. „Součástí prací je vybudování nového vstupu pro chodce a vjezdu pro automobily do areálu nemocnice včetně veřejného osvětlení, odvodnění komunikace s akumulačním objektem a rozšíření vjezdového systému pro ovládání závor vjezdu a výjezdu,“ popisuje vedoucí Odboru investic FN Olomouc Ing. František Valíček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Sníží se záloha

10:29 Finanční správa: Sníží se záloha

V návaznosti na změnu odvodů na důchodové pojištění osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) dojde o…