Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně úspěšně prošla akreditací

20.10.2016 11:17 | Zprávy

Svatoanenská nemocnice prošla 18. a 19. října 2016, podle ustanovení vyhlášky č. 102/2012 Sb., o hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče, externím hodnocením poskytovaných zdravotních služeb a prokázala, že poskytuje kvalitní a bezpečnou zdravotní péči.

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně úspěšně prošla akreditací
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA

Pro získání akreditace bylo nutné prokázat, že nemocnice naplňuje hodnotící standardy postihující několik oblastí (standardy řízení kvality a bezpečí, péče o pacienty, řízení lidských zdrojů, zajištění bezpečného prostředí pro pacienty a zaměstnance) a především platné právní předpisy, což prověřila v průběhu 2 dnů odborná akreditační komise.  Akreditaci uděluje komise na tři roky.

„Oceňujeme propojení a originální informační systémy, nastavená bezpečnostní pravidla IT, přehledné internetové stránky, vč. vedení lékařské a ošetřovatelské dokumentace“, konstatovala Renata Podstatová z České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Bezpečnost

Proč by měl stát zajištovat bezpečnost soukromým firmám? Právě proto, že jsou soukromé, neměli by to dělat opravdu sami? Stát by měl podle mě zajistit bezpečnost hlavně nás občanů, nebo třeba nemocnic, stěžejní infrastruktury apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR posiluje opatření i dohled na silnicích

7:33 Policie ČR posiluje opatření i dohled na silnicích

Velikonoční svátky nebudou jen o cestování za blízkými, ale také o zvýšených bezpečnostních opatření…