Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně hlásí dvojnásobný úspěch lékařů II. chirurgické kliniky

28.11.2016 18:01 | Zprávy

Ve dnech 13. - 15. listopadu 2016 se konal v Praze VII. sjezd České společnosti kardiovaskulární chirurgie (ČSKVCH) s mezinárodní účastí s celkovým počtem 632 účastníků. Akce se koná každý sudý rok v podzimních měsících, a po několika úspěšných ročnících v Brně se výbor společnosti rozhodl letos sjezd uspořádat v Praze.

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně hlásí dvojnásobný úspěch lékařů II. chirurgické kliniky
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA

Jde o společný sjezd cévních chirurgů a kardiochirurgů. Na kongrese bylo prezentováno celkem 152 odborných sdělení. Kromě slavnostních domácích a zahraničních přednášek byl odborný program obohacen o další vyzvané přednášky zahraničních autorů, kteří se věnovali aktuálním tématům současné cévní chirurgie a kardiochirurgie. Přednášky předneslo celkem 17 zahraničních účastníků z řady evropských i mimoevropských zemí (Německo, Rakousko, Francie, Itálie, Polsko, Kanada a další). Přednášky těchto významných zahraničních odborníků zazněly většinou na úvod odpovídající sekce a setkaly se s velkým zájmem.

Součástí slavnostního zahájení sjezdu bylo vyhlášení soutěže o nejlepší publikace a monografie s kardiochirurgickou a angiochirurgickou tématikou za rok 2015.  Cenu ČSKVCH za nejlepší angiochirurgickou publikaci v oboru cévní chirurgie za rok 2015 získal MUDr. Miroslav Krejčí, Ph.D. z II. chirurgické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU.   

Miroslav Krejčí zvítězil s článkem: Mycotic Aneurysm in the Aortoiliac Area - Current Treatment Options. „Mykotické (infekční) aneuryzma je rozšíření tepny na podkladě bakteriální infekce. V oblasti břišní aorty a pánevních tepen představuje méně časté, ale závažné onemocnění s vysokým rizikem prasknutí a vykrvácení pacienta. Na rozdíl od běžné výdutě není v tomto případě vhodné operační řešení s náhradou aneuryzmatu cévní protézou vzhledem k riziku následné infekce tepenné náhrady. V našem článku se zabýváme současnými možnostmi časné diagnostiky a léčby mykotického aneuryzmatu břišní aorty,“ vysvětlil obsah publikace Miroslav Krejčí.

V soutěži mladých chirurgů o nejlepší přednášku se v oboru cévní chirurgie stal vítězem MUDr. Luboš Kubíček, rovněž z II. chirurgické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co přesně byste nyní udělal jinak?

V čem jste podle vás byli málo odvážní? A nemyslíte, že řadu voličů mohl odradit i ten váš boj s dezinformacemi, za který jste schovávali podle mě spíše jen snahu umlčet jiný názor? Nebo jinak, co jste udělali pro svobodu slova, a proto, aby se lidé nebáli říkat své názory nahlas, což se děje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražské služby: Popeláři jsou připraveni na vánoční a novoroční svoz odpadu

22:33 Pražské služby: Popeláři jsou připraveni na vánoční a novoroční svoz odpadu

Konsorcium Pražské odpady 2016–2025, které tvoří Pražské služby spolu s dalšími společnostmi, zajist…