Fakultu architektury ČVUT dál povede Ladislav Lábus, ve volbách funkci děkana obhájil

25.11.2017 15:00

Ve středu 22. listopadu 2017 byl patnáctičlenným Akademickým senátem Fakulty architektury ČVUT zvolen děkanem Fakulty architektury ČVUT v Praze prof. Ladislav Lábus, v čele FA ČVUT stojí od roku 2013.

Fakultu architektury ČVUT dál povede Ladislav Lábus, ve volbách funkci děkana obhájil
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Prof. Ing. arch. Ladislav Lábus, Hon. FAIA. byl jediným kandidátem na děkana, zvolen byl 12 hlasy pro, 3 členové Akademického senátu se zdrželi hlasování. Jeho nové čtyřleté funkční období začne 1. února 2018, kdy z rukou rektora ČVUT převezme jmenovací dekret.

„Tradiční postavení i aktuální pozice Fakulty architektury ČVUT, zažitá lokální i sílící mezinárodní prestiž pedagogických i tvůrčích výsledků školy, jsou dobrým stabilním základem pro další rozvoj naší fakulty, při kterém je však třeba neustále reagovat na nové podněty a podmínky dané dobou,“ uvádí prof. Lábus ve svém volebním programu.

Ve svém dalším působení ve funkci děkana největší tuzemské školy architektury se chce zaměřit mimo jiné na revizi a transformaci bakalářského studia programu Architektura a urbanismus, věnovat se akreditaci nových studijních programů a na půdě fakulty podporovat atmosféru spolupráce a respektu.

„Pro další vývoj bude důležité, jestli se nám ve stále složitějším světe, který nás obklopuje, podaří udržet odstup a nadhled umožňující celistvost a lidský rozměr našich postojů, nebo se v množství často protikladných a chaotických informací a požadavků i předpisů či hodnotících kritérií rozpustíme jako instantní architekti, designéři a pedagogové.“

Životopis Ladislava Lábuse a volební program kandidáta na děkana je k dispozici na https://fa.cvut.cz/Cz/Fakulta/VolbaDekana2017

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2017/18 nabízí ČVUT svým studentům 128 studijních programů a v rámci nich 453 studijních oborů. ČVUT vychovává odborníky v oblasti techniky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2017 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4400 světových univerzit, v oblasti „Civil and Structural Engineering" na 51. – 100. místě, v oblasti  „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" na 201. – 250. místě, v oblasti „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 251. – 300. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. – 200., v oblasti „Natural Sciences“ na 220. místě, v oblasti „Architecture“ na 101. – 150. místě, v oblasti „Engineering and Technology“ na 201. místě. V celkovém hodnocení obhájilo ČVUT svoje umístění na 601. – 800. příčce a je tak stále nejlepší tuzemskou technickou univerzitou. Více informací najdete na www.cvut.cz.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Mandát

Dobrý den, úmrtí pana Bašty je mi líto. Ale jak jsem se dočetla, on byl dlouhodobě vážně nemocný a mandát už nevykonával více jak rok. Přijde vám v pořádku, že takový politik (nemyslím tím jen pana Baštu, ale obecně) pobírá náhrady? Vy pořád tvrdíte, jak se tu plýtvá našimi penězi a toto podle vás n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta loni výrazně zlepšila své hospodaření

19:15 Česká pošta loni výrazně zlepšila své hospodaření

Ztráta České pošty za minulý rok se oproti roku 2022 snížila téměř o miliardu korun. Procentuálně se…