Falešní popeláři už nechodí jen o Vánocích, ale i v horkém létě

14.09.2012 17:50

Na Ostravsku se pohybuje falešný popelář, který z důvěřivých lidí láká pod různými záminkami peníze. Jde o osobu s trestnou minulostí, která s odpadovou společností OZO Ostrava nemá nic společného. OZO Ostrava proto všem v kraji doporučuje, aby podvodníkovi nenaletěli.

Falešní popeláři už nechodí jen o Vánocích, ale i v horkém létě
Foto: Archiv
Popisek: OZO
reklama

Na základě opakovaných upozornění občanů společnost OZO Ostrava zjistila, že se po kraji pohybuje falešný popelář, který se vydává za zaměstnance této společnosti, a z důvěřivých obyvatel láká peníze. „Naposledy se pohyboval zhruba před 14 dny po městě Studénce, kde navštěvoval dům od domu a s vymyšlenou historkou se posléze dožadoval dobrovolného příspěvku na údajný odchod do důchodu, kdy by tento příspěvek použil na rozlučkovou akci pro své kolegy a kamarády,“ říká k poslednímu zjištěnému případu mluvčí společnosti OZO Ostrava Vladimíra Karasová.

Pracovníkům společnosti OZO Ostrava z provozovny ve Studénce se podařilo ve spolupráci s Městskou policií Studénka podvodníka vyhledat. Byla provedena jeho kontrola, při níž bylo zjištěno, že jde o osobu s trestnou minulostí. „Jednalo se o staršího muže, který už byl policií za podobný přestupek v minulosti vyšetřován. Městští strážníci proto onoho muže z města vykázali,“ vysvětluje Vladimíra Karasová s tím, že se podobné věci děly už na přelomu měsíců června a července v okrajových částech Ostravy, což dosvědčuje několik telefonátů na bezplatnou linku společnosti OZO Ostrava. I tady se přitom podle popisu zřejmě jednalo o stejnou osobu. „Naše společnost se jednoznačně od tohoto či jiných podobných podvodníků, kteří pod nejrůznějšími záminkami lákají z důvěřivých lidí peníze, distancuje. Naši pracovníci nemají nic takového zapotřebí. Záleží tedy na každém, jestli podvodníkovi nějaké peníze dá, nebo ne,“ dodala na závěr Vladimíra Karasová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Zima nám jaro v Zahradnictví Ďáblice už nezastaví. Nakoupit tu můžete i v sobotu

18:47 Lesy Praha: Zima nám jaro v Zahradnictví Ďáblice už nezastaví. Nakoupit tu můžete i v sobotu

Přestože dubnové počasí je vrtkavé a sluníčko střídají mraky, ze kterých někdy dokonce vypadávají je…