Finanční a ekonomický institut: Češi často jen okouní, než aby zraněnému pomohli

29.05.2017 16:27 | Zprávy

Léto, dovolená, a také úrazy a kolapsy z veder. Žádný div. Co je ale zarážející, že Češi bývají ignoranti, když se někomu něco stalo a mají mu pomoci. „Lidé se často bojí pomoct. Nejhorší je ale jen okounět,“ říká v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) instruktor záchranářů Miroslav Nagy.

Finanční a ekonomický institut: Češi často jen okouní, než aby zraněnému pomohli
Foto: FAEI
Popisek: Miroslav Nagy

Trestní postih za neposkytnutí pomoci jsou až dva roky, u dopravních nehod až pět, ale o to tady vlastně ani nejde. Jde o lidství. Proč se ale lidé často jen dívají nebo naopak projdou či projedou bez povšimnutí kolem?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bezpečné země

Kdo a podle čeho rozhoduje o tom, jaká země bude označená za bezpečnou? A co vůbec nechápu, v čem je pro nás bezpečnější, že se u lidí, kteří budou z jakýchsi bezpečných zemí přicházet zrychlí azylové řízení? Já mám pochybnosti, že zrychlení povede k větší efektivně, spíš to obecně bývá naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NPÚ: Experti potvrdili možnost obnovy Vyšehradského mostu

11:27 NPÚ: Experti potvrdili možnost obnovy Vyšehradského mostu

Mezinárodní odborná pracovní skupina dospěla k závěru, že stávající ocelová konstrukce železničního …