Finanční a ekonomický institut: Vklady Čechů jistí 30 miliard, rezervu posiluje nový krizový fond

02.05.2016 14:00 | Zprávy

V případě, že by v Česku zkrachovala banka, stavební spořitelna, či družstevní záložna, vklady Čechů jistí celkem 30 miliard korun. Kromě toho od ledna letošního roku tuto rezervu posiluje ještě nový krizový fond. V rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI) to řekla předsedkyně Garančního systému finančního trhu Renáta Kadlecová.

Finanční a ekonomický institut: Vklady Čechů jistí 30 miliard, rezervu posiluje nový krizový fond
Foto: Finanční a ekonomický institut
Popisek: Finanční a ekonomický institut

„Garanční systém v současné době disponuje finančními rezervami pro Fond pojištění vkladů ve výši 30 miliard korun. Rezervy převyšují požadavek stanovený evropskými směrnicemi pro systémy pojištění vkladů v EU (0,8% z objemu krytých vkladů),“ uvedla pro portál FAEI.cz Kadlecová. Podle ní jsou rezervy dostatečné.

Zdůraznila, že nový Fond pro řešení krize, zřízený od letošního ledna, slouží k investování prostředků, které mohou být použity v případě, kdy selhání finanční instituce nebude možné nebo vhodné řešit její likvidací nebo insolvencí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

Krvavé ruce

Co vím, tak za těmi krvavými rukami Beneše jsou Češi – Moravané. Tak proč se obouváte do Němců a co by měl podle vás prezident dělat? Když už, tak od zásahu je tu přeci policie. Mimochodem zaregistroval jste třeba od někoho se sudetských Němců v Brně, že by se chovali nějak špatně nebo nezákonně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Filmy podpořené krajem ozdobí letošní Zlín Film Festival

7:27 Zlínský kraj: Filmy podpořené krajem ozdobí letošní Zlín Film Festival

Dobrodružná fantasy komedie Máma a Táta jsou Boží, kterou 2 miliony korun podpořil Zlínský kraj, ote…