Finanční správa: Byla odstartována „Pětadvacítka“

12.04.2020 9:45

Po schválení zákona o kompenzačním bonusu Senátem ČR zpřístupnila Finanční správa formulář žádosti o poskytnutí kompenzačního bonusu na webu Finanční správy.

Finanční správa: Byla odstartována „Pětadvacítka“
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo
reklama

Zvýšená návštěvnost byla očekávána. Web Finanční správy, který je postaven na běžnou návštěvnost, pro start této unikátní a jedinečné agendy svěřenou Finanční správě nestačil.

První zveřejněný formát žádosti byl přizpůsoben formě očekávané cílovou skupinou OSVČ: „aby to vypadalo jako formulář“, neboť to byl jeden z nejčastějších podnětů přijímaný na zřízených informačních linkách Finanční správy, tel. č. 225 092 392.

Finanční správa postupně nasazovala další možnosti zpřístupnění žádosti pro veřejnost. V současné době je žádost dostupná:

- na webu Finanční správy v sekci Kompenzace pro OSVČ/Žádost pro OSVČ ZDE,
- prostřednictvím webové aplikace ZDE,
- na Rozcestníku Daňového portálu ZDE na webu ZDE.

K zveřejněným žádostem upozorňujeme na technická omezení:

- Žádost – webová aplikace
- Aplikace je dostupná na moderních prohlížečích v aktuálních verzích, standardně není podporován prohlížeč Internet Explorer (IE).
- Žádost – interaktivní PDF

V současné době lze žádost vyplňovat nejlépe v aplikaci Acrobat Reader verze 11 nebo DC.

Finanční správa zahájila příjem žádostí a vyplácet kompenzační bonus nemůže dříve než po zveřejnění zákona o kompenzačním bonusu ve Sbírce zákonů. Proto není nutné žádost podat hned v prvních dnech velikonočních svátků. Doporučujeme sledovat web Finanční správy s aktuálními informacemi ZDE.

Za podněty na informačních linkách i zaslané připomínky děkujeme, i naším cílem je maximálně komfortní vyplnění a podání žádosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Na přívoze Hraničář se v sobotu bude hrát veselé, pohádkové představení nejen pro frymburské děti

14:02 Turistický spolek Lipenska: Na přívoze Hraničář se v sobotu bude hrát veselé, pohádkové představení nejen pro frymburské děti

Počty turistů, kteří přijedou k Lipenské přehradě rostou každým dnem. Může za to především krásné po…