Finanční správa: Čas pro podání daňového přiznání se blíží

11.04.2021 19:27

Finanční správa od 19. dubna otevírá pracoviště 2+2

Finanční správa: Čas pro podání daňového přiznání se blíží
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo
reklama

V letošním roce je na odevzdání přiznání k dani z příjmů více času a to až do 3. května 2021 v případě klasického formuláře odevzdaného na papíře a v případě elektronického podání až do 1. června.

Anketa

Má premiér Babiš na vlastní pěst shánět vakcíny i vysoko nad rámec cen, které vyjednala EU?

78%
22%
hlasovalo: 11613 lidí

Aby probíhalo podávání přiznání bez zbytečných front a vzhledem ke zlepšující se epidemiologické situaci se Finanční správa rozhodla opět zprovoznit své pracoviště v tzv. „optimalizovaném režimu 2+2“.

Přehled pracovišť v režimu 2+2 naleznete na webových stránkách Finanční správy. Služby budou standardně poskytovat od 19. dubna v úřední dny pondělí a středu, tedy minimálně dva dny v týdnu a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci Finanční správy.

Na klasických územních pracovištích jsou podatelny otevřené v úřední dny pondělí a středu od 8:00 do 17:00 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8:00 do 15:30 a v pátek od 8:00 do 14:00. Daňová pokladna je otevřena vždy jedna v kraji v pondělí a středu od 8:00 do 15:30. S koncem nouzového stavu bylo také zrušení rozdělení zaměstnanců Finanční správy do dvou oddělených skupin, které se vzájemně osobně nesetkávaly při výkonu činnosti na pracovišti, aby se omezily osobní kontakty a zamezilo se šíření nemoci Covid-19.

Finanční správa veřejnosti stále doporučuje pro odevzdání přiznání využít online finanční úřad, do kterého se přihlásí na webu: www.mojedane.cz. Přihlášení je možné pomocí bankovní identity, občanského průkazu s čipem, nebo datovou schránkou. Pokud hodláte přiznání teprve podat, vyvarujte se nejčastějších chyb, na které Finanční správa upozornila: Nejčastější omyly a nejasnosti ohledně daňových přiznání ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MeSES: Doporučení k příjezdům ze zahraničí

22:45 MeSES: Doporučení k příjezdům ze zahraničí

Mezioborová skupina MeSES vydává soubor doporučení k příjezdům ze zahraničí a návratům z dovolených.…