Finanční správa: Kompenzační bonus pro OSVČ v případě souběhu samostatné výdělečné činnosti se zaměstnáním

23.05.2020 9:45 | Zprávy

Finanční správa znovu upozorňuje, že kompenzační bonus pro OSVČ není zpravidla možné přiznat osobám, které jsou zaměstnány, pokud jim v důsledku výkonu činnosti zaměstnání vzniká účast na nemocenském pojištění.

Finanční správa: Kompenzační bonus pro OSVČ v případě souběhu samostatné výdělečné činnosti se zaměstnáním
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo

Zvláštním případem jsou zaměstnanci vykonávající pedagogickou činnost, u kterých účast na nemocenském pojištění z titulu zaměstnání není překážkou vzniku nároku na kompenzační bonus. 

Pro osoby vykonávající zaměstnání je částkou rozhodnou pro účast na nemocenském pojištění 3 000 Kč. Pokud tedy měsíční příjem ze zaměstnání dosahuje alespoň této výše, je zaměstnanec účastníkem nemocenského pojištění, a tudíž na kompenzační bonus nárok nemá. Výjimku z tohoto pravidla mají zaměstnanci pracující na základě dohody o provedení práce, u nichž účast na nemocenském pojištění vzniká až překročením částky 10 000 Kč měsíčně. Odměna na základě dohody o provedení práce do 10 000 Kč tedy vzniku nároku na kompenzační bonus nebrání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK: Pokud jste viděli losa, napište nám

22:03 AOPK: Pokud jste viděli losa, napište nám

Na Ostravsku a nyní na Zlínsku byl opakovaně pozorován los evropský. Pravděpodobně přišel na naše úz…