Finanční správa: Lidé podali téměř dva miliony daňových přiznání

06.04.2018 12:45

Z celkového počtu 1,9 milionu daňových přiznání odevzdalo 1,63 milionu fyzických a 260 tisíc právnických osob. Elektronickou formu zvolilo 16 % fyzických a 90 % právnických osob. Nejvíce podaných přiznání bylo v Praze a nejméně v Karlovarském kraji. V poslední den podávání, tedy 3. dubna, přijala Finanční správa ještě téměř 160 tisíc daňových přiznání.

Finanční správa: Lidé podali téměř dva miliony daňových přiznání
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo

Zaměstnanci Finanční správy se již tradičně vypravili i do menších obcí, ve kterých osobně vybírali daňová přiznání a pomáhali s jejich vyplněním. V letošním roce navštívili celkem 165 obcí, přičemž v některých byli opakovaně. Dohromady vybrali zhruba 23 tisíc daňových přiznání. „Tato služba je vnímána pozitivně zejména samotnými poplatníky, kteří vítají možnost se osobně poradit se zaměstnanci Finanční správy a následně jim přiznání osobně odevzdat," dodává Martin Janeček.

Pokud daňové přiznání poplatníkům předkládá daňový poradce, nebo je lhůta prodloužena ze zákona, mají s podáním přiznání poplatníci čas až do 2. července 2018.

V poslední týden podávání daňových přiznání byli pracovníci Finanční správy připraveni na zvýšený zájem poplatníků v podávání daňových přiznání a finanční úřady měly rozšířenou otevírací dobu. Na všech pracovištích byl provoz plynulý a bez problémů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VFN Praha: Mimotělní oběh ve VFN už 12 let zachraňuje životy.

18:05 VFN Praha: Mimotělní oběh ve VFN už 12 let zachraňuje životy.

Program vysoce specializované péče o kriticky nemocné pacienty formou mimotělní membránová oxygenace…