Finanční správa: Podatelny finančních úřadů budou od 22. března otevřené každý všední den

5. 3. 2021 16:09

Termín pro odevzdání daňového přiznání k dani z příjmů je 1. dubna. Finanční správa doporučuje pro jeho odevzdání využít elektronické způsoby, ale zároveň se připravuje i na osobní podání přímo na úřadech. Aby se na úřadech nevytvářely fronty, prodlouží se provozní doba podatelen, které budou otevřené každý všední den od 8:00 do 17:00 hodin, a to od 22. března 2021 do 1. dubna 2021.

Finanční správa: Podatelny finančních úřadů budou od 22. března otevřené každý všední den
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo
reklama

Vzhledem k epidemiologické situaci musela Finanční správa přistoupit k tomu, že pracoviště v tzv. optimalizovaném režimu 2+2 budou do odvolání uzavřena. Přehled těchto územních pracovišť naleznete na webových stránkách Finanční správy ZDE.

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 19613 lidí

„Každoročně pořádáme i výjezdy do obcí, kdy zaměstnanci finančních úřadů přijímali a pomáhali lidem s vyplňováním přiznání i v menších obcích, kde nejsou naše úřady. V letošním roce musíme výjezdy do obcí zrušit, a to s ohledem na současná opatření a snahu minimalizovat osobní kontakty,“ uvádí generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Finanční správa využívá aktivně k informování veřejnosti i své webové stránky (ZDE) a sociální sítě. Během března uspořádá pro veřejnost i online poradnu na Facebooku. Tímto způsobem veřejnosti poskytne základní informace vztahující se k dani z příjmů a zodpoví dotazy ohledně termínu a způsobů odevzdání.

Finanční správa nabízí veřejnosti další možnosti, jak odevzdat přiznání a přitom omezit osobní kontakty na minimum. Na všech územních pracovištích (mimo pracovišť v režimu 2+2) jsou umístěny tzv. sběrné boxy, do kterých je možné přiznání odevzdat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Chotěboři budou moci díky ÚZSVM vybudovat cyklostezku

22:54 V Chotěboři budou moci díky ÚZSVM vybudovat cyklostezku

ÚZSVM v Havlíčkově Brodě zdarma převedl Chotěboři dva pozemky o celkové výměře 24 585 m2 v hodnotě 9…