Finanční správa: Proběhl další seminář pro vývojáře pokladních systémů k EET

14.07.2017 11:23 | Zprávy

Na konci června proběhl další ze seminářů pro tvůrce a poskytovatele pokladních systémů s evidencí tržeb, který uspořádala Finanční správa a Státní pokladna Centrum sdílených služeb.

Finanční správa: Proběhl další seminář pro vývojáře pokladních systémů k EET
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo

Přednášející téměř sedmi desítkám posluchačů představili nárůst evidujících poplatníků i zasílaných zpráv o tržbách, který plynule pokračuje i v průběhu druhé fáze, upozornili na obnovu serverových certifikátů a zásady použití certifikátů poplatníky. Potvrdili, že jsou stále k dispozici všechny způsoby, jak ladit komunikaci mezi pokladnami a centrálním systémem a testovat software při vývoji a úpravách. Zástupci Finanční správy zopakovali, jak vznikají kritické i propustné chyby, jak o nich centrální systém informuje pokladní zařízení a jaký je doporučený postup, když k takové chybě dojde.

Podstatná část semináře byla věnována podrobnému vysvětlení, jak je možné napravit věcné chyby, ke kterým může na straně poplatníka při evidenci tržeb dojít. Může se jednat o tržby, které nebyly zaevidovány včas nebo naopak byly zaevidovány omylem navíc. V praxi dochází i k situacím, že je v datové zprávě chybná hodnota některé z finančních či jiných položek, nebo k použití nesprávného podpisového certifikátu. Finanční správa poskytla návody, jak v konkrétních situacích reagovat, zda chybu v evidenci napravovat a jakým postupem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Proti válce jsou snad všichni normální

Jak ale chcete docílit ukončení války na Ukrajině? Jak přimět Putina k míru? Myslíte, že on je schopný minimálně nějakého kompromisu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ Prodej zlevňuje elektřinu domácnostem se soláry

16:32 ČEZ Prodej zlevňuje elektřinu domácnostem se soláry

ČEZ Prodej zlevňuje produkt Elektřina pro soláry určený domácnostem s fotovoltaikou.