Finanční správa: Veřejnost považuje správu za profesionální a je spokojena

16.12.2021 21:01 | Tisková zpráva

Společnost MEDIAN provedla pro Finanční správu průzkum veřejného mínění na téma „Spokojenost s činností Finanční správy“. Většina dotázaných má s Finanční správou dobré zkušenosti a je s jejím fungováním převážně spokojena. Oslovení respondenti ji považují za profesionální a důvěryhodnou instituci.

Finanční správa: Veřejnost považuje správu za profesionální a je spokojena
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo

Průzkum spokojenosti probíhal v říjnu 2021 mezi 803 respondenty, kteří jsou občany ČR staršími 18 let a mají nebo měli v posledních pěti letech zkušenosti s Finanční správou a s plněním daňových povinností. Z provedeného průzkumu vyplývá, že 88 % respondentů by charakterizovalo Finanční správu jako profesionální a 77 % respondentů jako důvěryhodnou instituci (viz graf č. 1). „Výsledky průzkumu ukazují, že Finanční správa má důvěru občanů. I přes těžké období pandemie mají občané s našimi zaměstnanci na finančních úřadech dobré zkušenosti,“ hodnotí výsledky průzkumu generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.  

Graf č. 1: Charakteristika FS

Nadpoloviční většina těch, kteří se průzkumu zúčastnili, má přehled o svých daňových povinnostech (58 %). Většina dotázaných (73 %) také uvedla, že měla v posledních pěti letech s Finanční správou dobré zkušenosti (viz graf č. 2).

Graf č. 2: Hodnocení dosavadních zkušeností s FS

S chováním pracovníků Finanční správy je spokojeno 94 % dotázaných, kteří byli v posledním roce v kontaktu např. s finančním úřadem (viz graf č. 3). Největší spokojenost deklarovali respondenti s rozsahem poskytovaných služeb a dostupností finančního úřadu. 

Graf č. 3: Celková spokojenost s chováním pracovníků FS

V souvislosti s placením daní považují téměř tři čtvrtiny respondentů placení daní za jednoduché (73 %). Nadpoloviční většina dotázaných považuje informace potřebné k placení daní za srozumitelné (69 %), přehledné (61 %) a dostupné (74 %). Téměř tři čtvrtiny respondentů preferují při placení daní či správních poplatků bezhotovostní převod.  

Finanční správa si nechává zpracovávat průzkumy veřejného mínění od roku 2018 (kromě roku 2020, kdy to nebylo možné kvůli pandemii) a s ohledem na jejich výsledky se snaží analyzovat a zlepšovat svoji činnost. Jedním ze sledovaných ukazatelů je i spokojenost veřejnosti s hlavním informačním webem www.financnisprava.cz. Z proběhlých průzkumů Finanční správa zjistila, že část veřejnosti měla vůči infomačnímu webu výhrady (viz graf č. 4) a i proto se Finanční správa rozhodla vytvořit nový a přehlednější web, který zohledňuje aktuální vizuální trendy, splňuje moderní bezpečnostní požadavky a klade důraz na to, aby se uživatel na webu jednoduše orientoval. Nový web Finanční správy pak byl spuštěn 1. listopadu letošního roku. 
 

Graf č. 4: Spokojenost s webem www.financnisprava.cz

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ERÚ: Úřad udělil za protispotřebitelské praktiky pokuty za 12 milionů korun

13:04 ERÚ: Úřad udělil za protispotřebitelské praktiky pokuty za 12 milionů korun

Energetický regulační úřad (ERÚ) tvrdě trestá protispotřebitelské praktiky dodavatelů a zprostředkov…