Finanční správa dosud vybrala 2,1 milionu daňových přiznání

05.05.2021 11:48

V letošním roce vybrala Finanční správa k poslednímu termínu, kdy bylo možné podat daňové přiznání bez sankcí za pozdní podání, 1 869 147 daňových přiznání od fyzických osob a 256 520 od osob právnických.

Finanční správa dosud vybrala 2,1 milionu daňových přiznání
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo

Kdo nepodal přiznání ani během včerejšího dne, může ho podat bez sankcí v elektronické podobě, a to až do 1. června. Finanční správa doporučuje veřejnosti využít online finanční úřad, který je k nalezení na webu ZDE. Přihlášení je možné pomocí bankovní identity, občanského průkazu s čipem nebo datovou schránkou.

„Pokud daňové přiznání za daňový subjekt zpracuje a podá daňový poradce nebo advokát, je lhůta pro jeho podání delší, a to do 1. července. Nově nemusí být plná moc pro poradce uložena ve standardní 3 měsíční lhůtě u správce daně, ale stačí ji odevzdat až spolu s podáním daňového přiznání 1. července,“ doplňuje generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Pokud budete přiznání teprve podávat, vyvarujte se nejčastějších chyb, na které Finanční správa již dříve upozornila: Nejčastější omyly a nejasnosti ohledně daňových přiznání ZDE.

Podrobnější informace vztahující se k podání přiznání k dani z příjmů včetně formulářů a informací k jejich vyplnění, jsou dostupné na internetových stránkách Finanční správy ZDE. Na webu Finanční správy naleznete i souhrnné informace k jednotlivým daním a odpovědi na nejčastější dotazy (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Zámek Mirošovice získal dotaci na kompletní rekonstrukci

22:45 CzechInvest: Zámek Mirošovice získal dotaci na kompletní rekonstrukci

Dotace, kterou pomáhal zprostředkovat CzechInvest, pokryje více než tři čtvrtiny výdajů.