Finanční správa eviduje přeplatky na silniční dani ve výši 635 milionů

24.10.2023 16:08 | Tisková zpráva

Upozorňujeme současné, a především bývalé poplatníky silniční daně, aby si zkontrolovali své přeplatky na této dani a případně požádali o jejich vrácení. V současné době finanční úřady evidují přeplatky v celkové výši 635 milionů korun. Před rokem, kdy finanční správa na vysoké přeplatky poprvé upozornila, činily více než 1,5 miliardy korun.

Finanční správa eviduje přeplatky na silniční dani ve výši 635 milionů
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo

Významná část přeplatků na silniční dani vznikla úhradou záloh na tuto daň u osobních vozidel po 1. lednu 2022, ačkoliv byla tato povinnost již zrušena.

„Přeplatky mohou být jednoduše vráceny do 30 dnů od doručení krátké žádosti, podané na váš finanční úřad. Pokud si nejste jisti, jestli máte přeplatek na silniční dani, doporučujeme informaci ověřit přihlášením do vaší daňové informační schránky na portálu MOJE daně. Samotnou žádost o vrácení pak můžete snadno vyplnit ve webové aplikaci a doručit na váš finanční úřad datovou schránkou,“ uvádí generální ředitelka finanční správy Simona Hornochová.

Informaci o existenci přeplatku na silniční dani můžete kromě portálu MOJE daně zjistit také u místně příslušného finančního úřadu. Pokud vám přeplatek vznikl, doporučujeme požádat finanční úřad o jeho použití na úhradu jiné daně nebo o jeho vrácení. Online žádost o vrácení přeplatku naleznete na internetových stránkách finanční správy ZDE.

Pokud si poplatník o přeplatek sám nepožádá, nebo jej finanční úřad nepoužije na úhradu nedoplatku na jiné dani, stává se přeplatek po šesti letech od svého vzniku příjmem státu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

22:28 HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

Ve dnech 25.7 a 26. 7. se v budově GŘ HZS ČR uskutečnilo pracovní jednání se zástupci Saska a Bavors…