Finanční správa rozšiřuje své dovednosti v oblasti převodních cen

31.03.2018 13:48

Ve Smilovicích na Příbramsku proběhl seminář na téma převodních cen se zaměřením na problematiku oceňování finančních nástrojů. Jednalo se o mezinárodní setkání, jehož se zúčastnila celá řada expertů ze zahraničí i tuzemska. Cílem semináře bylo zvýšit odbornost Finanční správy České republiky v uvedené oblasti.

Finanční správa rozšiřuje své dovednosti v oblasti převodních cen
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo

Semináře se zúčastnili zástupci Evropské komise, akademické sféry, odborníci zahraničních finančních správ a představitelé ratingové agentury. Vzdělávací akce poskytla Finanční správě jedinečnou příležitost k načerpání podnětných informací a zkušeností od zahraničních kolegů a expertů v oblasti oceňování finančních transakcí mezi spojenými osobami.

„Dlouho jsme usilovali o to, aby Finanční správa měla možnost získat odborné zkušenosti od zahraničních odborníků v problematice transferových cen a oceňování finančních nástrojů,“ dodává k tomu generální ředitel Martin Janeček. Finanční správa dlouho prosazovala uskutečnění semináře na toto téma pod záštitou Evropské unie, která v této souvislosti uvolnila prostředky z programu na Podporu strukturálních reforem. Nabyté zkušenosti budou využity mimo jiné při potírání daňových úniků v oblasti převodních cen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zemědělství: Posun termínů zavedení zpřísněných hraničních kontrol v agrárním dovozu z EU do Velké Británie

16:09 Ministerstvo zemědělství: Posun termínů zavedení zpřísněných hraničních kontrol v agrárním dovozu z EU do Velké Británie

Vláda Spojeného království stanovila dne 14. září 2021 nový harmonogram zavedení zpřísněných kontrol…